Kayhan Baycan, araç park yeri istiyor

9 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
673 defa okundu.
Kayhan Baycan, araç park yeri istiyor

Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Kayhan Baycan, dernek binalarının önünü çok dar olduğunu ve gerekli araç park yerinin kendilerine hala verilmediğini belirtti.

Kayhan Baycan, araç park yeri istiyorKırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Kayhan Baycan, dernek binalarının önünü çok dar olduğunu ve gerekli araç park yerinin kendilerine hala verilmediğini belirtti.

Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesi arkasında bulunan Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği nin arada sıkışıp kaldığını ve gerekli işlevini görünemediğini belirten Başkanı Kayhan Baycan, dernek olarak kendilerine yeterli ilgi ve desteğin sağlanmadığını iddia etti.

Gerekli yerlere defalarca başvuruda bulunduklarını ancak  hiçbir kalıcı çözüm bulamadıklarının altını çizen Kırşehir Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Kayhan Baycan, araç park yeri istediklerini belirtti.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Baycan, “4. ayın içerisinde belediyeye müracaat ettim. Çünkü burada gerçekten büyük sıkıntılar oluyor. Yol çok dar, iki taraflı trafiğe müsaade edince yola park edenler oluyor ki artık burada yürümek güç oluyor. Dilekçeyi verdikten sonra aradan bir süre geçti. İkinci bir dilekçe vermemi istediler. Tekrar ikinci dilekçeyi de verdim. Geldiler resim çektiler, yer temin edeceğiz dediler. Aradan günler geçti, tekrar sorduğumda müdürün değiştiğini ve tekrar dilekçe vermem gerektiğini söylediler. 3. Dilekçeyi de verdim. Şimdi yan tarafımızda bulunan esnafa o imkanı tanıdılar. Onlara 7-8 tane dubalardan verdiler. Onlar da boydan boya dubaları koyuyorlar, araçları geldiği zaman da kaldırıyorlar. Dolayısı ile bizim büyük sıkıntımız devam ediyor. Ben Kırşehir’i çok iyi tanıyan, 20 senedir bu işin içerisinde olan birisiyim. 1993 yılında Spastik ve Özürlüler Derneği’ni kurdum. Birisi bize getirdiği eşyaları teslim ettiğinde makbuz kesiyoruz. Sağ elin verdiğini sol el görmesin diyorlar. Bu da bizim kafamıza yerleşmiş bir şey. Göstermemek için söylememek lazım. Öbür taraftan da sıkıntı daha da büyüyor. Bugüne kadar derneğimize ve hastalarımıza yardım edenlere de etmeyenlere de çok teşekkür ediyorum. Çünkü onların yardımları bizleri bugünlere kadar getirdi. Sesimizi duyurmak istiyoruz. Yetkililerin bize kulak vermesini istiyoruz. Cebimize beş kuruş girmediği gibi kendimizden de harcama yapıyoruz. Yardım için gelen araçlar derneğimizin önüne yanaşamıyor.  Lütfen yetkililer gerekeni yapsın artık” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN