Kaybedeni Olmayan Yarışmanın Tanıtımı Yapıldı

3 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
439 defa okundu.
Kaybedeni Olmayan Yarışmanın Tanıtımı Yapıldı

Bu Yıl 6’ıncısı Düzenlenecek Olan Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları Kapsamında Tüm İlde Olduğu Gibi Şehrimizde de;

Kaybedeni Olmayan Yarışmanın Tanıtımı Yapıldı

“Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” Konulu Milli Eğitim Bakanlığının desteği ile ülke genelinde 6’ıncısı düzenlenecek “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür” yarışması, her ilde olduğu gibi ilimizde de Stant açılarak broşürler ile vatandaşlar bilgilendirildi ve tanıtımı yapıldı.

Yarışmanın bu yıl 6´ncısının yapılacağını ve konusunun ‘Sünnet olmadan ümmet olmaz´ olacağını belirten Seba Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Dağıstan, ise Yarışma hakkında Şu Bilgileri verdi;

“BU YIL 6’INCISI DÜZENLENİYOR”

“Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmasının Tanıtım ve Kayıt Standını açtık. “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konusu, “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek yarışma, Türkiye ile beraber online olarak dünya genelinde gerçekleştiriliyor. 40 Hadis Sergimizi vatandaşlarımız adına sergiliyoruz. Bu yıl 6’ıncısı düzenleniyor. Dünya çapında organize edilen bir yarışma. Sadece Türkiye’de değil. Kırşehir’de de dernek olarak biz organize ediyoruz. Ödüllü bir yarışma. İnternet sitesinden vatandaşlarımız müracaatlarını yapabiliyorlar”

“OKUYAN, DÜŞÜNEN VE OKUDUKLARIYLA HAYATINA YÖN VEREN BİREYLERİN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLAMAK”

“Kaybedeni olmayan bir yarışma. Yarışmanın sonunda kaybeden olmayacağını düşünüyorum. Güzel bir yarışma. Farklı bir etkinlik. Belli yaşta ki vatandaşlarımızın uzun süre kitap okumadığını düşünürsek, (İş Hayatı, Eğitim Hayatı)’ndan dolayı sınava girip soruları çözmesini çok önemsiyoruz. Okuma alışkanlığının istenen düzeylerde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın, özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak, ufka yolculuk organizasyonunun en büyük amacını oluşturmaktadır”

“ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME SINAVINDAN SONRA EN BÜYÜK SİVİL YARIŞMA”

SON BAŞVURU TARİHİ İSE…

Dağıstan, “Son başvuru tarihi 4 Mart. 8 Nisan’da da Tüm Dünyada ve Kırşehir’de de aynı anda merkezi yarışma sınavı olacak. Kırşehir ilçelerinde de büro açıyoruz. İlçelerimizde de bu sınavlar olacak. O sınav sonucuna göre onlarca Umre ve Binlerce Ödül sahiplerini bulacak. Öğrenci Yerleştirme sınavından sonra en büyük sivil yarışma bu. Geçtiğimiz yıl 600 Bin Kişi katıldı. Bu yıl da 1 Milyon kişinin katılmasını hedefliyoruz. Aynı anda yapılması ve Merkezi bir sınav olması nedeniyle baya büyük bir organizasyon. Bunun tanıtımı için biz stant açtık. Şuanda müracaatlar çok iyi gidiyor. Geçen sene 2500 kişi müracaat etmişti bu sene de aynı sayıyı yakalamaya çalışıyoruz. Dernek olarak bu gibi çalışmalar yapıyoruz”

HER KATEGORİ SORULARININ AYRI HAZIRLANACAĞI YARIŞMA

Yapılan bilgilendirmede, kurumun internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı farklı kategorilerde düzenlenen yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde başlayacak. Engelliler ve mahkumların da katılabildiği Türkçe, Arapça ve İngilizce düzenlenecek ve her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışma; A kategorisi (10 yaş altı), B kategorisi (10-14 yaş), C kategorisi (14-19 yaş), D kategorisi (19-30 yaş), E kategorisi (30 yaş üstü), F kategorisi/İhtisas kategorisi (Resmi veya fahri din görevlileri), (imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları, vaizler vs.), G kategorisi (Arapça 18 yaş altı), H kategorisi (Arapça 18 yaş üstü), I kategorisi (Türkçe online), J kategorisi (İngilizce online), K kategorisinde (Arapça online) düzenlenecek.

ÖDÜL YAĞMURU

Son başvuru tarihinin 4 Mart 2018 olduğu öğrenilen ve ana teması Kur’an ve sünnet bütünlüğü olan yarışmada binlerce hediye dağıtımı yapılıyor. 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 umre seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 umre seyahati + bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 umre seyahati + 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. – 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Ayrıca, yarışmada dereceye girenler yaşadıkları illerde yarışmayı organize eden proje ortakları tarafından da çeşitli ödüllere layık görülecek.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On