Kardeş Türküler’den Maltepe’de 25. Yıl Konseri

16 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
214 defa okundu.

25. yılını kutlayan Kardeş Türküler Maltepeli müzikseverler Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ı unutmadı.

Kardeş Türküler’den Maltepe’de 25. Yıl Konseri

  1. yılını kutlayan Kardeş Türküler Maltepeli müzikseverler ile bir araya geldi. Kardeş Türküler’in yaşama umudunu dile getirdikleri eserleri, salonu dolduran yüzlerce kişi tarafından hep birlikte söylendi. Konserde Kırşehirli Halk Ozanı Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş “Ahirim Sensin” ve Aşık Mahzuni Şerif de “Darıldım Darıldım” isimli eserlerine yer verildi. Neşet Ertaş ve Aşık Mahsuni Şerifi unutmayanKardeş Türküler dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, 25. yılını kutlayan Kardeş türkülere ev sahipliği yaptı. 1993 yılında kurulan Kardeş Türküler’in, çok kültürlü bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada yaşama umudunu dile getirdikleri eserleri, salonu dolduran yüzlerce kişi tarafından hep birlikte söylendi. Sahneye beyaz giysiler ile çıkan grup üyeleri, 25. sanat yıllarında Maltepeli müzikseverler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a konukseverliği için teşekkür etti.

“BİRLİKTE YAŞAMA MÜCADELESİNE GİDEN, BARIŞA GİDEN BİR YOL”

Konserde grup, Türkçe, Kurmanci, Ermenice, Kırmancki, Arapça, Romeika ( Karadeniz Rumcası),Çerkesçe ve Boşnakça dillerinde eserler seslendirdi. Albümdeki her şarkının hikayesinin, bir şekilde yola bağlandığını ifade eden grup üyeleri, “Bu yol da, Kardeş Türküler’in kurulduğu günden bu yana savunduğu, birlikte yaşama mücadelesine giden, barışa giden bir yol. Birbirimizi tanıdıkça, birbirimizin farklılıklarıyla birlikte yaşamayı öğrendikçe, daha mutlu bir ülke, daha mutlu bir toplum olacağımız kesin. Kültürler arası bir yolculuk bu. Değerlerimizi unutmadan geleceğe taşımak ve Kırşehir’in vazgeçilmezi Neşet Ertaş ve Aşık Mahsuni Şerif Şarkılarına ses olmak büyük mutluluk ve gurur vericidir.”

(40 Arena Haber Merkezi)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN