Karar Çıktı

4 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
316 defa okundu.

kirsehir-emniyeti-pazar-gunu-yapilacak-teroru-7686539_x_o

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Açıktan Yakıt Alımına Ve Satışına Sınırlama Getirilmesine Dair Kararı Açıkladı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kırşehir il sınırları içerisinde akaryakıt istasyonlarından bidon, şişe ve benzeri kaplarda ya da açıktan yakıt alımına ve satışına sınırlama getirilmesine dair kararı açıkladı. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ” Ülkemizin terörle mücadelede çok hassas bir dönemden geçtiği ve terör örgütünün eylem sürecini artırmayla çalıştığı bu günlerde huzur ortamını bozmak için özellikle provokatif nitelikli eylemlerde kullanılan Molotof bombası yapmak için bidon, şişe ve benzeri kaplarla benzin, mazot, gaz vb. yanıcı madde tedarik edilmeye çalışıldığı, mevcut mevzuat incelendiğinde akaryakıt  istasyonlarından bidon, şişe ve benzeri kaplarla yanıcı maddelerin satışını engelleyici yasal düzenleme bulunmadığı için İlimiz sınırları içersinde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonlarından bu tarz açıkta akaryakıt satışına sınırlama getirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu karar; Kırşehir il sınırları içerisinde, faaliyet gösteren akaryakıt istasyonlarında bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan yakıt alım ve satışının düzenlenmesi hususlarını kapsamaktadır.

Kırşehir il sınırları içerisinde zorunlu haller dışında akaryakıt istasyonlarında bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan yakıt alımı ve satımı yasaklanmıştır.

Zorunlu hallerden bidon, şişe ve benzeri kaplarla benzin, mazot, gaz vb. yakıt satışı yapılmadan önce ilgili kolluk birimine bildirilecek ve yakıt almak isteyen kişinin kimlik fotokopisi alınacak, fotokopinin arka yüzüne kendi el yazısıyla adres ve telefon bilgileri alınacak, yakıtı alış sebebi de belirtilecek, ayrı ve sadece firma yetkilisinin erişebileceği, gizliliğe ilişkin tedbirler alınmış olarak süresiz olarak saklanacaktır.

Zorunlu hallerde bidon,şişe ve benzeri kaplarla benzin, mazot, gaz vb. yakıt alacak şahıslar sorumluluk bölgesine göre Polis Merkezi Amirliğinden/ Jandarma Karakol Komutanlığından yazılı izin alarak yakıt temin edilebileceklerdir.

5442 sayılı il idaresi Kanunu’nun 11.maddesi gereğince alınan bu karara uymayan akaryakıt istasyonu sorumluları hakkında fiil ayrı bir suç teşkil etmediği taktirde 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi ve diğer hükümleri gereği yasal işlem yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN