Karakurt Kaplıcası Sağlık Turizmine Yeniden Kazandırılıyor

3 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
255 defa okundu.

thumbnail_karakurt (2)

Karakurt Kaplıcalarının Sağlık Turizmine Yeniden Kazandırılması İçin Termal Tesis Yapım Sözleşmesi İmzalandı.

 

İmza töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, Karakurt Kaplıcalarının hizmete açılmasının Kırşehir’de  sağlık turizminin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Kırşehir’in sahip olduğu zengin termal kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Karakurt bölgesinde yeni ve kaliteli hizmet sunulacak bir tesis yapımı için İl Özel İdaresi aracılığıyla yaptığımız ihalenin bugün sözleşmesini imzalıyoruz. İnşallah bu bölgede Kırşehir’e yakışır, sağlık turizmi açısından örnek gösterilecek bir tesis yapımının ilk adımını atmış oluyoruz. Karakurt kaplıcaları hizmete açıldığında, bu tesis ilimizde hem sağlık turizminin gelişmesinin sağlayacak hem de bölgenin ekonomisine büyük katkılar sağlayacak. Hepimizin bildiği gibi Kırşehir termal kaplıca açısından oldukça zengin bir kaynağa sahip. Bizler de bu zenginliği değerlendirmek adına çalışmalar yürütmekteyiz. Bir halk müessesi olan kaplıcanın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yapılacak olan tesis hakkında açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, şu sözlere yer verdi:

“Yeni yapılacak olan Karakurt Kaplıcası, yap-işlet-devret projesiyle hazırlandı. Şirket, kaplıcayı 25 yıl süreyle çalıştıracak, sonra yeniden İl Özel İdaresine devrecedek. Kaliteli malzeme kullanılarak yapılacak otel 5 katlı ve 400 yataklı olacak. Modern bir otelde ne varsa bu kaplıcada da o imkânlar fazlasıyla olacak. Otelde verilen hizmetler her kesimden vatandaşımıza hitap edebilecek. Yazın kullanılabilecek açık yüzme havuzları da olacak. Kaplıcanın karşı tarafından bulunan Roma Hamamı’nın da otel ile birlikte hizmete açılmasını planlıyoruz. Projenin iki yılda tamamlanmasını hedefliyoruz.”

Vali Necati Şentürk ve Karakurt Termalkent Turizm Geliştirme Kooperatifi yetkililerinin sözleşme imzaladığı törende, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan da hazır bulundu.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN