Karakurt Kaplıcası açılması için yeni umut

7 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
751 defa okundu.

karakurt_kaplicasiVali Necati Şentürk, Karakurt Kaplıcası’nın yeniden işletmeye açılması için ortak fikir talebinde bulunurken, işletme talebi halinde ihaleye çıkacaklarını söyledi.

2013 yılı Şubat ayında İl Özel İdaresi’ne devredilen Karakurt Kaplıcası, termal şehir Kırşehir’in büyük bir ayıbı olarak gündeme gelmeyi bekliyor.

Hem ısınmada, hem de enerji olarak kullanımda yenilenebilir enerji olarak büyük bir öneme sahip olduğu bilinen termalin gelişimi için ilimizde toplantılar düzenlense de Karakurt Kaplıcası’nda halen devam eden belirsizliğe bir çözüm bulunamıyor.

Hatırlanacağı üzere Kırşehir’in yaklaşık olarak 16 kilometre batısında Karalar köyü sınırları içerisinde yer alan ve araştırmalara göre, Selçuklu hükümdarı Kılıçarslan tarafından 1135 yılında Selçuklu beylerinden Karakurtbaba adına yaptırıldığı sanılan ve 2013 yılı Şubat ayında kira sözleşmesi feshedilerek İl Özel İdaresi’ne devredilen Karakurt Kaplıcası’nın kapıları 2013 yılı Aralık ayında kaynatılarak, işletmeye son verilmişti.

İlimiz yöneticileri söylemlerinde Kırşehir’in termal turizm kenti olarak anılmasının önemine dikkat çekerek, yapılan yatırımları örnek olarak gösterseler de, her konuda olduğu gibi Karakurt Kaplıcası’ndaki belirsizlikle de ilimizin sahipsizliği bir kez daha ortaya konurken, vali Necati Şentürk, Karakurt Kaplıcası’nı gündemine aldı.

“Sanayide ilerleyemiyoruz da termal kent olmak için de mücadele ediyoruz, bir adım atılmıyor.

İlimizde Karakurt Kaplıcası var.

2 yıldan beri kaynaklı, atıl durumda, çalışmıyor.

Var olan bir işletmenin işletilmediği bir kentte termal kent olmanın mantığı nerededir? Dönemin yöneticileri tarafından partizanlık güdülerek, işletmeye verilen kaplıcanın 7 yıl kirasını vermedi.

Daha sonra icra yoluyla tahliye ettirdiler.

Kaynak makinesiyle kapıyı kaynakladılar, kurtuldular.

Uğraşmaya gerek yok, riskli uğraşıp da ne yapacaklar” şeklinde görüşlerine karşılık, Karakurt Kaplıcası’nı nasıl işletebileceğimiz noktasında fikir birliğine varılması gerektiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Bu yerin talibi varsa, çalıştıracak varsa ihaleye çıkarız” diyerek, Karakurt Kaplıcası’nı gündemine aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On