Karakurt Kaplıcaları Sağlık Turizmine Kazandırılacak

19 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
262 defa okundu.
Karakurt Kaplıcaları Sağlık Turizmine Kazandırılacak

karakurtKırşehir Valisi Necati Şentürk, Karakurt Kaplıcalarının sağlık turizmine kazandırılacağını söyledi.

 

Karalar Köyünde bulunan Karakurt Kaplıcalarının bulunduğu alanda İl Özel İdaresince yürütülen imar çalışmalarının tamamlandığını belirten Vali Necati Şentürk; “İmar çalışmalarının tamamlanması ile bölgeye daha modern ve hizmet kalitesi daha yüksek tesisler yapılmasının önü açılmıştır. Yapılacak yeni tesisler Kırşehir’de sağlık turizminin gelişmesine ve bölge ekonomisine hareketlilik getirecektir,” dedi.

İl Özel İdaresi uhdesinde bulunan ve vasat kalitedeki kaplıca tesislerinin geçtiğimiz yıllarda kapatıldığını hatırlatan Vali Şentürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Turizm bölgesi ilan edilen Karakurt Bölgesindeki termal kaynağın en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla imar planında değişiklik yapılması gerekiyordu.  İl Özel İdaremizce yapılan imar planı değişikliği Kültür ve Turizm Bakanlığına gönderildi ve onaylandı. Şimdi Karakurt bölgesinde bir yatırım alanı oluşturuldu. Burada, mevzuat çerçevesinde yap-işlet-devret ya da kiralama yoluyla modern bir tesis yapılmasını hedefliyoruz. Böylece ilimiz ekonomisi ve sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahip olan termal kaplıcayı yeniden ilimize kazandıracağız.”

Yapılan değişikliğin yatırımcıların ilgisini çekeceğine inandığını belirten Kırşehir Valisi Necati Şentürk, yapılan çalışma ile Kırşehir’in sağlık turizmi alanında daha bilinen bir şehir olacağına inandığını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN