KARAKAYA’DAN BİLİMSEL ETKİNLİKLERE TAM DESTEK

8 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
323 defa okundu.
KARAKAYA’DAN BİLİMSEL ETKİNLİKLERE TAM DESTEK

matematik konferansı

Bölgesinin ve Ülkesinin Lider Üniversitelerinden Biri Olma Yolunda Hızla İlerleyen Ahi Evran Üniversitesi, Bilimsel, Kültürel, Sanatsal Ve Sportif Faaliyetlerle Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor.

Ahi Evran Üniversitesi’nin ortağı olduğu ya da yürütücülüğünü gerçekleştirdiği projelerin ve bilimsel faaliyetlerin arttırılması konusunda oldukça hassas davranan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldiği günden bu yana bireysel olarak da birçok bilimsel etkinliğe katılarak Ahi Evran Üniversitesi’nin uluslararası platformlarda tanınması sürecine katkı sağlıyor. Ahi Evran Üniversitesi’nin uluslararasılaşma sürecine önem verdiğini her platforma dile getiren Rektör Karakaya, bu konuda fırsatlar oluşturmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunarak hem ulusal hem de uluslararası birçok fuar, sempozyum, kongre vb. bilimsel çalışmaya katılım ve ev sahipliği yapma konusunda üniversite olarak destek sağlayacaklarını ifade ediyor. Kalite yönetiminin birer parçası olan bu çalışmalar kapsamında Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen “International Conference on Social Sciences and Humanities” isimli konferansa tam zamanlı destek verilirken 23-25 Ağustos 2016 tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan “2nd International Conference on The Changing World and Social Research” konferansa da yine tam zamanlı destek verilecek.

“International Conference on Analysis and Its Applicatıons” Konferansı Hazırlıklarında Sona Gelindi

Bunların yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi’nin ev sahipliğini yapacağı ve dünya ülkelerinden birçok bilim insanın katılacağı “International Conference on Analysis and Its Applicatıons” 12-15 Temmuz 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ahi Evran Üniversitesi’nin bilgi üretme, bu bilgiyi ürüne dönüştürme ve toplum yararına paylaşma misyonuyla örtüşmek üzere önümüzdeki yıllarda da ulusal ve uluslararası düzeyde birçok bilimsel etkinlik için girişimler de devam ediyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN