KARAKAYA YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİNİN ÖNEMİNİ BELİRTTİ

13 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
397 defa okundu.
KARAKAYA YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİNİN ÖNEMİNİ BELİRTTİ

k_Rektör Karakaya Kalite Yönetim Sistemi Eğitiminin Önemine Dikkat Çekti

Ahi Evran Üniversitesi’nde sürekli gelişimin sağlanması, öğrenci ve çalışan memnuniyeti ile performans sürekliliğinin artırılması için düzenlenen Kalite Yönetim Sistemi eğitimleri, 11 Ocak 2016 tarihinde Bağbaşı Yerleşkesi Merkez Kantin ve Yemekhane Kompleksinde başladı. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademik ve idari birimlerden kalite temsilcisi olarak belirlenen personelin bulunduğu Kalite Yönetim Sistemi eğitimine katılarak eğitim çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Kalite çalışmalarını önemsediğini ifade eden Rektör Karakaya, yürütülen çalışmaların üniversitenin geleceği olduğunu vurguladı. Rektör Karakaya: “Kalite demek bir evrak dizaynı değil, kalite öncelikle istikbale bakarken o yolu yürümede size öncülük edecek hazırlıkları yapmaktır” diyerek eğitimin muhatabının İSO 9001 değil şu anda YÖK’ün kalite güvencesi altında olduğunu söyledi. Bu eğitimler sayesinde personelin kalite yönetim sistemi hakkında önemli bilgiler edineceğini anlatan Rektör Karakaya, kalite yönetiminin bir defada yapılıp bitemeyeceğini bunun sürekli devam etmesi gerektiğini belirtti.

Rektör Karakaya sözlerini şöyle tamamladı: “Sizler burada olduğunuz sürece üniversitenin kalite anlayışını ve kalite altyapısını kuracaksınız. Üniversitenin bütün birimlerinde burada anlatılanları uygulayacaksınız. Artık siz bu üniversitenin kalite ordususunuz. Onun için bu eğitimi önemsemenizi, kişiselleştirmenizi ve bu üç günü çok iyi değerlendirme

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN