KARAKAYA YENİ BİNALARIN MÜJDESİNİ VERDİ

17 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
369 defa okundu.
KARAKAYA YENİ BİNALARIN MÜJDESİNİ VERDİ

unıversıte-gece-ana-kapı

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Yapımı Devam Eden İnşaatlarla İlgili Açıklamalar Yaparak Yakında Kullanıma Açılacak Olan Binaların Müjdesini Verdi

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya devam eden fakülte inşaatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Rektör Karakaya yaptığı açıklamalarda:”Ahi Evran Üniversitesi  Eğitim Fakültesi 17 bin metre karelik bir alana sahip. Eğitim Fakültesinin inşaatı TOKİ 2. Etabın içinde yer almakta. Fakülte öğrencilerimizin modern bir alanda eğitim-öğretimlerini sürdürmek ve bütünleşik kampüse geçmek için yapmış olduğumuz inşaatlardan birisi.

Rektörlük binamız TOKİ 1. Etap içerisinde yer alan bir bina. Yaptığımız hamlelerle, TOKİ ile görüşmelerimiz sonucunda şu anda ihalesi yapıldı. Ağustos sonu itibari ile tamamlanmış ve teslim edilmiş olacak ve taşınma işlemimizde 30 Ağustos itibari ile gerçekleşmiş olacak.

Bir inşaatımızda Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi. Bu fakülte yaklaşık 12 bin metre karelik bir alana sahip. Bununla birlikte geleceğin mühendislerini yetiştirmek üzere modern bir laboratuar ve fiziki ortamı ile inşa ettirdiğimiz bir fakültemiz. Bu fakülte ile birlikte özellikle Kırşehir’de mühendislik makine ve inşaat öncelediğimiz bu iki alanda şehrin ihtiyacını da karşılamak temel hedeflerimizdendir.  Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi yine TOKİ 2. Etabın içerisinde yer almakta ve eylül 2017’de teslim edilmesi planlanmakta.

Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nin hemen yanında Ziraat Fakültemiz bulunmakta. Tarım ve hayvancılık odaklı bir şehirde olmazsa olmaz fakültelerimizden birisi. Sadece burada modern bir fakülte yapımı değil aynı zamanda bu fakülteyi destekleyecek 840 dönümlük ziraat uygulama alanımızda var. Hem Kırşehir’in hissettiği hem de modern alanların tarım bakışı burada hayat bulacak.

Ahi Evran Stadyumu inşaatımız devam ediyor Bu Stadyumumuzda 1. Etap TOKi’de yer alıyor. Fakta Maraton Tribünümüz 2. Etapta bulunuyor. Bunu daha modernleştirmek, daha seçkin hale getirmek için de yanında maraton tribününü inşa ediyoruz.  Muhtemelen ekim sonu kasım başında stadımız teslim edilecek.

Kongre ve Kültür Merkezimizin inşaatı da devam etmekte.  Kongre ve Kültür Merkezimiz TOKİ 2. Etapta yer almakta ve 2017 Eylülünde teslim edilecek 5 binamızdan birisidir.

Diğer inşaatlarımızdan biri de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Yüksekokulu inşaatı. Üniversitenin bölgesel kalkınmada öncü olarak hazırladığı projelerden birisidir.  Ön Kısımdan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, hemen yanı başında Fizik Tedavi Hastanesi Termal Havuzları bir de Fizik Tedavi ve Rehbilitasyon Hastanesinin mekanı olacak. İnşallah bu hastane ve Yüksekokulla birlikte bölgede sıçrama ve yeni bir yol bulacağız. Bunu destekleyecek Sağlık Fakültemizde en kısa zamanda YÖK’e gönderilecek ve Sağlık Fakültesi ile bu konsepti destekleyecek çalışmalarımız  devam etmektedir.

İslami İlimler Fakültemizin inşaatı da devam ediyor. Hayır sahiplerimiz Muzaffer Marşap beyefendi tarafından temeli ve çıkabildiği kadar kat üstlenilmiş. Yanı başında belki de kampüsümüzün karakteristiği ve görünümünü temsil eden camiimiz bulunuyor. Gerçekten Selçuklu mimarisi ile nadide bir görünüme sahip olan bir camii.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN