Kantininde Kasiyer Olmayan Okul

13 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
212 defa okundu.

 

KIRŞEHİR'DE ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR’İN ADININ YAŞATILDIĞI İMAM-HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, KAPISI VE KASİYERİ OLMAYAN OKUL KANTİNİNİ SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİYLE KULLANIYOR. KANTİNDEN ELDE EDİLEN GELİR, AFGAN AİLELERE YARDIM İÇİN KULLANILIYOR. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kantinden Elde Edilen Gelir Afgan Ailelere Yardım İçin Kullanılıyor

Kırşehir’de şehit Ömer Halis Demir’in adının yaşatıldığı İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri kapısı ve kasiyeri olmayan okul kantinini sosyal sorumluluk bilinci ile kullanıyor. Kantinden elde edilen gelir ise Afgan ailelere yardım için kullanılıyor.
Kırşehir’de Kındam Mahallesinde bulunan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından merhum şehit Ömer Halis Demir’in adını alan İmam-Hatip Ortaokulu’nda kantinden yaptıkları harcamalarla geliştirdikleri proje kapsamında öğrenciler, Afganlı ailelere yardımlarda bulunuyor.
“Okul kantininden alış-veriş yapan Vali projenin diğer okullara örnek olmasını istedi”
Okula projenin uygulanabilirliğini görmek için giden Vali Necati Şentürk’te alış-veriş yaptıktan sonra projenin Kırşehir’de yer alan diğer okullara da örnek olmasını istedi.
Vali Necati Şentürk, açıklamasında, “Bu okul yeni açtığımız Ömer Halis Demir İmam-Hatip Ortaokulu, Ömer Halis Demir ne kadar mert, cesur, kahraman ve dürüstse onun adı ile müsemma olan bu okulda eğitim gören öğrencilerde şehit Ömer Halis Demir’i kendilerine örnek alıyorlar. Okul kantinin de çocuklar için gerekli olan malzemeleri okul idaresi alıyor. Kantin var. Kantinci yok. Kasiyer yok. Öğrenciler ihtiyaçlarını alıyor. Sonrasında ise aldığı malzemenin parasını bırakıyor. Bu çok asil bir davranış, çocuklarımızı zorlayan hiçbir etken olmadığı halde aldıkları eğitimle çocuklarımız kendi gönüllerinden alış-verişlerini dürüstçe yapıyor. Kantinde ise çocuklar için zararlı olabilecek hiçbir gıda ürünü satılmıyor. İnşallah bu kantin diğer okul kantinlerine de örnek olur” dedi.
Okul müdürü ise başlatılan kampanyaya Afganlı ailelerinde ihtiyaçlarının giderildiğini belirtti. Okulda başlatılan sosyal sorumluluk projesi hakkında düşüncelerini açıklayan 5. Sınıf öğrencilerinden Meryem Azra Korkmaz, Hatice Sude Savaş ve Yusuf Erdem Buğday düşüncelerini şöyle açıkladı:
“Kantinin olmama sebebi müdürümüzün bizlere güvenmesi, ilk önce çok şaşırdık. Ama sosyal sorumluluk kazandık. Allah bizleri görüyor ve haram lokma yiyemeyiz. Ürünlerin yazılı fiyatlarına bakarak istediğimiz alıyoruz. Biriken paralardan da fazla verdiysek para üstümüzü alıyoruz. Allah bizlere eğer okul idaresini kandırıyorsak bunun hesabını bizlere sorar”.
Öte yandan, okula ziyarette bulunan Vali Necati Şentürk, sınıfları dolaşarak Fen Dersleri ve alan derslerinde başarılı olan öğrencilerle ilgilenerek onlara laptop ve altın hediye etti.
Kırşehir’de FETÖ’ye ait olduğu bilinen okul darbe girişimi günü darbecilere karşı duran ve şehit olan Ömer Halis Demir adı ile isim değişikliği yapmıştı. Okula 31.03.2016 tarihinde kayyum atanmıştı.

İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On