Kanları Yerde Kalmayacak

19 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
245 defa okundu.
Kanları Yerde Kalmayacak

KAYSERİ’DE DÜZENLENEN TERÖR SALDIRISINDA ŞEHİT DÜŞEN PİYADE ONBAŞI AHMET TAŞ VE MUHAMMET ALİ OCAK, DUALARLA SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDI. (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Cumartesi Günü Sabah Saatlerinde Meydana Gelen Saldırı Sonrası 3 Şehidimiz Defnedildi

Cumartesi günü sabah saatlerinde Kayseri’de gerçekleşen saldırı sonrası Kırşehir’e şehit ateşi düştü.
Çiçekdağı ilçesi Nüfusuna kayıtlı Ahmet Taş’ın ailesine çocuklarının şehadet haberi verildi.

AİLENİN İLÇEDEKİ EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI.
Yerköy nüfusuna kayıtlı olan ama ailesi Çiçekdağı ilçesinde ikamet eden Muhammet Ali Ocak’ın da ailesine şehadet bilgisi görevliler tarafından verildi.
Kırşehirli şehit Yunus Emre Duran’ın ise ailesinin Ankara’da ikamet ettiği öğrenildi. Öte yandan, Kırşehir’de bir grup da HDP binasına Türk bayrakları ile yürümek istedi. Gruba ise polis engel oldu.

ŞEHİTLERİN  EVİNDEN DUALAR YÜKSELDİ

Kırşehir’de şehadet haberlerinin duyulmasının ardından şehit ateşinin düştüğü evlerde dualar okundu.
Çiçekdağı İlçesi Karakız Köyü nüfusuna kayıtlı Ahmet Taş’ın ailesi ve Yerköy İlçesi nüfusuna kayıtlı ama Çiçekdağı İlçesinde ikamet eden Muhammet Ali Ocak’ın ailesine şehadet haberi verildi.
Bekar olduğu öğrenilen iki şehidin evinden de ağıtlar yükseldi. İlçe halkı ve görevliler tarafından şehitlerin evlerine Türk bayrağı asıldı. Şehit Muhammet Ali Ocak’ın annesinin vefat ettiği ve şehadet haberi ise üvey annesi ile babasına verildi.

KIRŞEHİR İKİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Kayseri’de düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Onbaşı Ahmet Taş ve Muhammet Ali Ocak için Kırşehir’de binlerce kişinin katılımı ile cenaze namazı kılındı.
Çiçekdağı ilçesi Merkez Fatih Camii’nde şehitler için cenaze namazı kılınırken, ilçe meydanında da tören düzenlendi. Tören öncesinde aileye taziye ziyaretinde bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kur’an okudu. Törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat ve Kırşehir milletvekilleri, Yozgat ve Kırşehir valileri, garnizon komutanları, emniyet müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tören öncesi taziyeleri kabul eden şehit Ahmet Taş’ın babası Osman Taş, doğudan korktuklarını ama ölümün oğlunu Kayseri’de bulduğunu söyledi. Şehidin annesi Arzu Taş ise, “Ben sana kıyamazdım seni nasıl toprağa veririm” diyerek ağladı. Girdiği uzman çavuşluk sınavını kazanan şehit Piyade Onbaşı Ahmet Taş’ın naaşı, kortej eşliğinde baba ocağına son kez getirilerek helallik alındı. Burada gözyaşlarına hakim olamayan anne Arzu Taş, “Ahmet’ime kıyamazdım. Yavrumu parçalamışlar, dayanamam ben, kurban olurum Ahmet’im sana. Senin yerine keşke ben ölseydim” diyerek feryat etti.
Şehit Piyade Onbaşı Ahmet Taş’ın 3 kardeşten en büyüğü ve bekar olduğu, şehit Muhammet Ali Ocak’ın ise 5 nüfuslu ailenin en küçük çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Muhammet Ali Ocak’ın babası Servet Ocak’ın geçimini esans ve tespih satarak kazandığı öğrenildi.
Şehit askerlerden Ahmet Taş öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çiçekdağı ilçe mezarlığına, Muhammet Ali Ocak ise Yerköy ilçesi mezarlığına defnedildi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN