KAMUYA 97 BİN YENİ ELEMAN ALINACAK

16 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.
KAMUYA 97 BİN YENİ ELEMAN ALINACAK

 

fdfgKamuya alınacak personel sayısının sorulması üzerine bütçe kanununda öngörülen atama sayısının 56 bin olduğunu belirtildi.

Kırşehir’de de kamuya girecek genç işsizler dört gözle bu müjdeli haberi bekliyorlardı. Yıllardır işsiz olan gençler Türkiye’nin en iyi okullarını bitiriyoruz ama kamuya istihdam olmadığından ne evlenebiliyoruz nede aile bütçesine katkı sağlıyoruz diye dert yanmaktaydılar.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sonuçları ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’na ilişkin basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kamuya alınacak personel sayısının sorulması üzerine Ağbal, bütçe kanununda öngörülen atama sayısının 56 bin olduğunu belirtti. Ağbal, “Biz normalde 2016 yılında istisna kapsamında olan diğer atamalarla beraber kamuya 97 bin yeni eleman alacağımızı öngörüyoruz” dedi.

Söz konusu atamaların yaklaşık 41 binin emniyet ve silahlı kuvvetler mensupları, engelli, doktor, hakim ve savcı benzeri atamaları kapsadığını bildiren Ağbal, “İlaveten bütçe kanununda verdiğimiz açıktan atama kontenjanları çerçevesinde de 56 bin yeni kamu personeli işe başlayacak. Bunun 30 bini Şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak öğretmen atamalarında kullanılacak” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN