Kamuoyu İle Paylaşılmaya Başladı

27 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
739 defa okundu.
Kamuoyu İle Paylaşılmaya Başladı

 

 

24 Haziran seçimlerinde 27. Dönem Milletvekili olabilmek için istifalar ard arda gelirken netlik kazanan bazı aday adayları isimleri;

Kamuoyu İle Paylaşılmaya Başladı

Devlet görevlileri ve teşkilat mensuplarının 27. Dönem Milletvekili Aday adayı başvurularında bulunabilmeleri için istifalarını vermeleri gereken tarih 26 Nisan’dı. Verilen süre dolarken istifalar ard arda geldi. Aday adaylarının ismi netleşmeye başlarken aralarında bulunan bazı isimler vatandaşları şaşırttı.

Herkesin merakla beklediği 27. Dönem Aday Adaylarının netleşen partilerin isim listesi şöyle;

Ak Parti Milletvekili Aday Adayları:

Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya verdiği istifasının ardından aday adaylığını açıklarken, Hacı Turan’ın aday adaylığı için ilk tercihi Kırşehir, ikinci tercihi ise Ankara oldu. Eski il başkanı Mustafa Kendirli vatandaşlar tarafından beklenen isim olmazken aday adaylığını açıkladı. Ak Parti Kadın Kolları başkanı Meryem Düğer’de aday adaylığını resmi sosyal medya hesabından duyurdu, Harun Çiftçi de resmi işlemleri başlatarak aday adaylığını kamuoyuyla paylaştı. Dr. Abdul Vahap Şahin’in de aday adayları arasında ismi yer alırken vatandaşlar tarafından meraklı bekleyiş devam ediyor.

CHP 27. Dönem Milletvekili aday adayı başvurularında 2 isim resmen adaylığını duyurdu. Netlik kazanan 2 İsimden biri olan Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, CHP İl Başkanlığı binasında yaptığı balkon konuşmasıyla aday adaylığının kesinleştiğinin altını çizdi. İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen aday adaylığı tanıtım toplantısında netlik kazanan bir diğer isim ise Kaman teşkilatından sorumlu ilçe başkanı avukat Çağdaş Gökalp da aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. Dr. Cahit Gürses ise partisinden görev almak isteyen Aday Adaylarından oldu. Eğitimci Aslan Beyhan’da Aday adaylık başvurusu yapanlar arasında yer aldı.

Milliyet Harekat Partisi’nde Kesinleşen Milletvekilli Aday Adayı:

MHP’de adayların çok fazla netlik kazanmamasıyla beraber resmi olarak belirtilen tek isim Oğuz Sulusaray oldu.

Saadet Partisi Kırşehir Milletvekili Aday Adayları:

Şu an’a kadar en net aday adaylığının yaşandığı parti olan Saadet partisinde kesinleşen adaylar ise şu şekilde: “İbrahim Köksal (harita mühendisi ), Hüseyin Eserer ( imam-emekli ), Halil Çabuk ( teşkilat başkanı ), Ramazan Ay ( merkez ilçe başkanı ), Mustafa Çakır (Harita Mühendisi)” iki kadın aday adayının yanı sıra ismini vermek istemeyen 3 esnafında ilerleyen süreçte aday adaylığını açıklayacağı Saadet Partisinde yeni aday adaylarının çıkacağı tahmin ediliyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN