Kamu-Sen Kırşehir il Temsilciliği Bordro Yakma Eylemi Yaptı

16 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
402 defa okundu.
Kamu-Sen Kırşehir il Temsilciliği Bordro Yakma Eylemi Yaptı

kamuu

Kırşehir Kamu-Sen Şube Başkanı Bilal Türk “Memurlarımızın hakları masa başında gasp edilmiş, sorunları yok sayılmıştır.”dedi.

Kırşehir Türk Eğitim-Sen, temsilciliği Cacabey meydanında toplanarak verilen zamları protesto ederek maaş bordrolarını yaktı.
Cacabey meydanında toplanan grup adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen temsilcisi Bilal Türk, “2014 memurlarımız ve emeklilerimiz için kara bir yıl oldu. Böyle giderse 2015’de daha zor bir yıl olacak Gemi su alıyor,2015 yılında batacak ama kendileri ile birlikte memurları da batıracaklar. Mercimek, pirinç, dana eti, yoğurt, ekmek zamlandı. Fakat memur ve emekli beklenen zammı alamadı. Kamu çalışanları 2014 yılı için verilen 123 lira dikkate alındığında bir memur ailesi geçen dönemi 208 lira zararla kapattı. 2 yıl boyunca memura verilen 123 lirayı abarta abarta bitiremediler. Artık memurlarda sendika temsilcileri de gerçeği görebilmeli, iş bilmeyen sözde sendikaların iktidarla el birliği yapıp memura verdiği zararı bizzat yaşayarak görmekteyiz.” dedi.

Sözlerine; Mevki,makam ve siyasi çıkarları uğruna kamu görevlilerini masada satanlar diyerek devam eden Türk;”Şu soğuk günlerde evinde battaniye ile ısınmaya çalışanların,ellerini otomobil egzozlarında ısıtanların,soğuktan donan bebeklerin ahını aldılar.Bunlar elbette yalan söyleyecekler,suçlarını kapatmaya çalışacaklar.İş bilmeyen,sözde sendikaların,iktidarlar el birliği yapıp,memura verdiği zararı,bizzat yaşayarak görüyoruz.”diyerek eyleme katılan memurlar ile birlikte maaş bordrolarını yakarak alandan ayrıldılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN