Kampanya Başladı

7 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
370 defa okundu.
Kampanya Başladı

 

thumbnail_afadvekan (4)

Deprem Haftasında Kan Bağış Kampanyası Başladı

 

Deprem Haftası münasebetiyle AFAD İl Müdürlüğü ve Kızılay İl Şubesi tarafından ortaklaşa olarak kan bağış kampanyası başladı.

Vali Necati Şentürk, kan bağış kampanyası çadırını ziyaret ederek AFAD İl Müdürü Metin Alparslan ve Kızılay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur’dan kampanya hakkında bilgiler aldı.

Çadırda kan veren vatandaşlarla da sohbet eden Valimiz Sayın Necati Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kendini sağlıklı hisseden herkesi kan vermeye davet etti.

Bu tür etkinliklerin, Deprem Haftası vesilesiyle toplumda depreme farkındalık oluşturmak maksadıyla gerçekleştirildiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Kan, laboratuvarlarda üretilemeyen, tek kaynağı insan olan bir maddedir.  Depremde veya doğal afetlerde en çok ihtiyaç duyulan madde kandır. Hayati önem taşır. Belli bir miktardaki kan hayat kurtarıyor. Bir insanın hayatını kurtarmak, bütün insanlığın hayatını kurtarmak kadar kutsaldır. Kızılay ve AFAD, doğal afetlerde birlikte hareket ederek hizmet vermektedir. Kan vermenin zararı yoktur, aksine kan vermekle sıhhat bulunur. Tarihin ilk devirlerinden beri, kan verme bir tedavi yöntemidir. Kan verdikçe, kan hücreleri yenilenir ve güçlenir. Kan vermeye müsait olanları kan vermeye davet ediyorum. Kızılay Şubemizi ve AFAD Müdürlüğümüzü koordineli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. İlimizde yılda 7500 civarında ünite kan bağışı yapılıyor. Kırşehir, deprem kuşağı üzerinde bulunduğundan depremin ne zaman meydana geleceği bilinemiyor. Bu bakımdan, depreme her açıdan hazırlıklıyız. Deprem anında nasıl organize olunur, nasıl müdahale edilir, göçük altında kalanları nasıl kurtarırız, bunlara iyi hazırlıklı olunmalıdır.” dedi.

Vali Necati Şentürk’ün programı, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle AFAD İl Müdürlüğü tarafından Anıt Meydanında sergilenen “Deprem Fotoğrafları Sergisi”nin gezilmesi ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN