Kaman’da hırsızlık olayları yeniden başladı

21 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
502 defa okundu.
Kaman’da hırsızlık olayları yeniden başladı

Kaman’da dönem dönem yaşanan hırsızlık olayları yeniden yaşanmaya başladı.

Kaman’da hırsızlık olayları yeniden başladıMarket fareleri hızlı paraya dönüştürülen sigaralara daha çok rağbet ediyorlar.

Edinilen bilgiye göre, 9 Ağustos Cumartesi sabaha karşı Hükümet konağı karşısındaki bir AVM ile Yazar Sokak’taki bir mahalle bakkalına giren ve iddiaya göre silahlı ve kar maskeli oldukları söylenen 4 kişi kapı kilitlerini kesmek suretiyle içeriye girip kasalarda bulunan bozuk paralar ile tezgâhta ve zuladaki tüm sigaraları alarak kayıplara karıştılar.

Aynı AVM ile birlikte ulusal zincire ait diğer AVM’lerinde son bir-iki ay içerisinde siyah ve çalıntı olabileceği söylenilen aynı aracı kullanan kişilerce soyulduğu konuşulurken, sadece mahalle bakkalından 8 Bin Liraya yakın sigara çalan hırsızlar MOBESE sistemine ve hükümet konağı önündeki polis noktasına rağmen izlerini kaybettirmeyi başarıyorlar.

Hükümet konağı önünde bulunan noktada 24 saat nöbet tutan polise, sokak aydınlatması en yüksek bir yerde, mevcut güvenlik kameraları ve MOBESE sistemine karşın işyerinin şakır-şukur kilitleri kırılarak nasıl soyulacağı konusunda bir fikir yürütemeyen esnaf ve halk, şehir efsanesine dönüşmek üzere olan hırsızlık olaylarıyla ilgili yetkililerden bir açıklama beklediklerini belirtmekteler.

Kaman’ın sahipsizliğinin burada da gün yüzüne çıktığını belirten esnaf ve halk; “yok mu, Kaman’a sahip çıkacak kimse?” diyerek gazetemize şikâyetlerini ve sorularını bildirmekteler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN