Kaman’da “Arabuluculuk” Çalışmaları

3 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
425 defa okundu.
Kaman’da “Arabuluculuk” Çalışmaları

Avşaroğlu, Arabuluculuk Siciline Kayıt Yaptırarak Göreve Başlandığını Vurguladı

Arabuluculuk Daire Başkanlığnca Kırşehir’in Kaman ilçesine “arabulucu” olarak atanan avukat Kamil Avşaroğlu, ilçede beklenen yoğunluk olmadığını bildirdi.

Avşaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Arabulucuk Daire Başkanlığınca il ve ilçelere hukukçuların hukuki uyuşmazlıklarda arabulucu olarak atandığını belirtti.

Yapılan sınav ve mülakatın ardından kendisinin de Kaman’da arabulucu olarak görevlendirildiğini dile getiren Avşaroğlu, arabuluculuk siciline kayıt yaptırarak göreve başlandığını vurguladı.

Arabuluculuğun hukuki uyuşmazlıklarda alternatif çözüm yollarından birisi olduğuna işaret eden Avşaroğlu, şunları kaydetti:

“Arabuluculuk, mahkemeye gitmeden tarafların kendi aralarında ortak karar vererek kendi hukuki sorunlarını barışçıl yollardan çözüme kavuşturdukları, dostane çözüm yolunu bulan tarafların mahkeme nedeni ile uzayan zaman ve ekonomik kayıplardan kurtulduğu bir sistemdir. Arabuluculuğa büyük şehirlerde yoğun ilgi olduğunu duyuyoruz. Henüz Kırşehir ve Kaman’da beklenen yoğunluk yok. Arabuluculuk Dairesi Başkanlığı tarafından yaygın, etkin ve büyük çalışmalar yürütülmekte. Bu çalışmalar sayesinde arabuluculuğa başvurunun etkin olacağını düşünmekteyiz. Yapılan araştırmaya göre, arabuluculuk uygulaması sayesinde hem yargının iş yükünün hafiflediği hem de vatandaşın uzun yargılama süreçlerinden kurtulduğu ortaya çıktı.”

HABER:AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On