Kaman’da Alternatif Enerji Semineri Verildi

12 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
505 defa okundu.
Kaman’da Alternatif Enerji Semineri Verildi

anadolu-yeşil-enerji1Yüksek Gerilim ve Güneş Enerjisi konusunda uzmanlaşmış olan Akgün Enerji’nin sahibi hemşerimiz Ali Rıza Yardım, Kaman Kaymakamlığı toplantı salonunda alternatif enerji sistemleri konusunda seminer verdi.

 

5 Kasım Perşembe günü saat 10:00’da Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama ve Elektrik Üretimi konulu seminere Kaymakam Hakan Şen, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül, Ziraat Mühendisleri, muhtarlar ve çok sayıda çiftçi katıldı.

 

Tarımsal sulamada kullanılan kuyular için elektrik enerjisinin teminindeki güçlükler ve maliyetlerin yüksek oluşu sebebi ile alternatif enerji kaynaklarının kullanımını desteklemek amacıyla Tarım Bakanlığının yüzde 50 Hibe Desteğinin devam ettiğini belirten Akgün Enerji’nin sahibi Ali Rıza Yardım; “Tarımsal sulamada Güneş Enerjisinden yararlanmak isteyen çiftçilerimiz, ÇKS, kuyu ruhsatı, geçmiş döneme ait SGK borcu yoktur evrakları ve firmamızdan alacakları ön fizibilite raporları ile Hibe Desteği için müracaatlarını gerçekleştirebileceklerdir. Bu raporların sonrasında proje ve diğer işlemlerin yürütülmesi ile dalgıç pompa, dalgıç pompa sürücüsü, panel ekipmanı ve montaj işçiliğine firmamızdan destek alabilirler,” dedi.

 

Bakanlığın desteğinin yanı sıra Ahiler Kalkınma Ajansının 3. şahıslara yönelik 2014 yılında vermiş olduğu hibe desteğinin 2016 yılında da devam ettireceğini ve IPART’ın da 2016 yılı içerisinde yüzde 70’e varan hibe programlarını açıklanmasının beklendiğini vurgulayan Ali Rıza Yardım, seminerde şunları söyledi:

 

“Akgün Enerji olarak, hibe desteğinden yararlanmayacak çiftçilerimiz içinde den güneş enerjisi ile çalışıp güneşin olmadığı vakitlerde şebeke destekli çalışabilen sistemlerin yanı sıra yine her türlü ihtiyaca cevap verebilecek akülü sistemleri de kurmaktayız.

 

Farklı coğrafyalarda kazandığımız tecrübe ve bilgi birikimini güneş enerjisi ve çözümleri ile uzmanlaşmış kadromuzla en hızlı ve pratik şeklide üreticilerimizin hizmetindeyiz.

 

Güneş paneli sistemi alırken iyi araştırıp, yatırım yapmak gerekmektedir. Uzun vadeli yatırım olması sebebi ile ucuz güneş panelleri yıllar sonra çok pahalıya geldiği unutulmamalıdır. Yatırım yapılacağı zaman mutlaka bizden profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

 

Sürekli yüksek faturalardan şikâyetçi iseniz yeni yürürlüğe giren 1000 kw altı lisansız elektrik üretim yönetmeliği ile lisans alma prosedürü ile uğraşmadan faturalarınızı sıfıra indirebilir, hatta sistemin kurulumundan sonra ihtiyaç fazlası elektriği satma imkânınızda vardır. Tüketemediğiniz her kwh elektriği yönetmelik kapsamında Medaş sizden almak durumunda. Medaş bölgesinde olmak kaydıyla farklı işyeri ev ve diğer alanlarda kullandığınız elektrik sarfiyatı ile de mahsuplaşabiliyorsunuz.

 

Güneş panellerinin ömrü 40–50 yıl olduğu düşünülürse uzun yıllar boyu elektriği bedava kullanmış oluyorsunuz. Güneş paneli sistemi uzun vadeli bir yatırım olmasından ötürü başlangıç maliyetleri çok yüksek gözükse bile bölgemiz için hibesiz satın alımlar yaklaşık 7 yılda kendini amorti etmektedir.

 

Artık nasıl tasarım yapacağım diye düşünmenize gerek yok. Son kullanıcılar için tasarladığımız solar paket sistemlerden ihtiyacınıza en uygun olanı seçerek elektriğinizi kendiniz üretebilir, kimseye bağımlı olmadan kullanabilirsiniz. Elektrik olmayan her yerde güneş enerjisinden faydalanabilirsiniz. Elektrik kesintisi veya voltaj problemi yaşıyorsanız çözüm yine güneş enerjisinde.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN