KAMAN’A ENTEGRE TESİSLERİ YAPILACAK

13 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1389 defa okundu.
KAMAN’A ENTEGRE TESİSLERİ YAPILACAK

3239220_orig

Kaman Yeniköy’e et ve süt ürünleri entegre tesisleri kurulacak.

 

Kaman ilçesine bağlı Yeniköy’de uzun yıllardır tarım ve hayvancılık sektöründe hizmet veren Tataroğlu Ticaret Limited Şirketi Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü’nden aldığı teşvik çerçevesinde Yeniköy’e et ve süt ürünleri entegre tesisleri kurmak için kolları sıvadı.
Et ve süt entegre tesisleri hakkında yerel basına bilgiler veren İsmet Kaya, “Kaman Yeniköy’de yıllardır kendi imkanlarım çerçevesinde tarım ve hayvancılık konusunda çalışıyorum. Bugüne kadar hep küçük çerçevede bu işleri yürüttüm. Ancak artık Türkiye’nin tarım ve hayvancılık şehri olan ve hükümetimizin de büyük destek verdiği hayvancılık dalında köyüme bir entegre tesisleri kurmaya karar verdim. Kendi imkanlarımın dışında, Tarım Bakanlığı’na bağlı Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü’ne 2010 yılında yaptığım ve çıkan teşvik hakkımı kullanmaya karar verdim. En kısa sürede 87 bin m2’lik alana 5 milyon lira yatırım yaparak ilçemizin en büyük et ve süt entegre tesisleri kuracağım. Şu an tesislerimizin fizibilite ve proje çalışmaları devam ediyor. Allah nasip ederse kuracağımız bu tesiste 50’ye yakın işsize iş imkanı sunacağız. Ayrıca bölgemizdeki hemşehrilerimize günlük süt, tereyağ ve et yedireceğiz. Tesislerimizde sucuk, salam, sosis imalatı da gerçekleştireceğiz. Böylece Kırşehir ekonomisine büyük katkılar sunacağız. En geç 1 Kasım 2015’te entegre tesislerimizin temelini atarak yapımına başlayacağız.” dedi.
Kırşehir’in Türkiye’de hayvancılıkta isim yapmasına rağmen, Kırşehir’de böyle bir entegre tesisinin olmamasından yıllardır büyük üzüntü duyduğunu da ifade eden Kaya, “Bizimki Kırşehir ve memleket sevgisidir. Biz burada kazandığımızı yatırama döndürmek için yıllardır büyük çabalar harcadık. Benim için bu tesis bir hayaldi. Allaha şükrediyorum ki şimdi bu hayalimizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu konuda bizlere yol gösteren, destek veren kişi ve kuruluşlara, hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Tabi bizim yapacağımız bu et ve süt entegre tesisleri Kırşehir’imizde bir örnek olur ve bizden sonra da bu işi yapan yatırımcılarımız bulunur” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN