KAMAN YENİ DEVLET HASTANESİNE KAVUŞACAK

13 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
778 defa okundu.
KAMAN YENİ DEVLET HASTANESİNE KAVUŞACAK

_DSC2054Kaman ilçesinde yapımı programlanan 75 Yataklı Devlet Hastanesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

Kaman’a 75 yataklı Devlet Hastanesinin temeli atıldı. Yeni Devlet Hastanesinin Temel Atma Törenine Vali Necati Şentürk, Mileltvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kaman Kaymakamı Hakan Şen, il ve ilçe protokolü, sağlık sektörü çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel Atma Töreninde bir konuşma yapan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin gelişmiş bir çok ülkenin sunduğu hizmetlerden daha üst seviyede olduğunu söyledi.

Konuşmasında, Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ sözünü hatırlatan Vali Necati Şentürk, “Vatandaşlarımızı sağlıklı bir şekilde yaşatırsak, devletimiz de yaşar. İnsan sağlığından daha kıymetli daha önemli hiçbir şey yoktur. Devletimiz, vatandaşlarımıza sağlık konusunda bütün kolaylıkları sağlıyor. Yardıma muhtaçların sigorta primlerini devletimiz karşılıyor. Yani tüm vatandaşlarımız genel sağlık kapsamına alınmış durumda. Ülkemizde sağlık konusundaki değişim, dönüşüm ve gelişim gözle görülür bir seviyededir. Bundan sonraki süreçte ilimizin tüm dinamikleri ile birlikte hareket ederek daha çok yatırımlara imza atacağız. Kaman ilçesinde yaşayan vatandaşlarımız yeni hizmet binasından verimli bir şekilde faydalanacak. Bugün temelini attığımız yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanları Yaşar Bahçeci ve Erhan Talu ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alparslan Kuş’un birer konuşma yaptığı program, hastanenin temelinin atılması ile sona erdi.

75 YATAKLI DEVLET HASTANESİ OLACAK

75 Yataklı Kaman Devlet Hastanesi’nin en modern şekilde dizayn edileceğini belirten Kırşehir Milletvekili Salih Çetinakaya, “Hükümetimiz tarafından ülke genelinde olduğu gibi Kırşehirimize de yatırımlar gelmeye devam ediyor. Bu açıdan bugün Kamanımıza yeni 75 yataklı Kaman Devlet Hastanemiz’ in yapılması için gerekli görüşmeleri yapmıştık. Bakanlığın yatırım programına alarak bugünde bu 75 yataklı devlet hastanesinin temelini atıyoruz. Son derece modern ve donanımlı olacak olan hastanemiz şehrimize ve Kamanımıza hayırlı olsun. Kaman bizim için çok önemli. Kamanımıza yatırımlarımız devam edecek. Siz bizlere destek verdiniz, bizde sizlere yatırımın en iyi şekilde gelmesi için Ankara’da canla başla çalışacağız.” dedi.

YAPILACAK OLAN HASTANE, 17 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Yapılacak olan hastanenin 17 Milyon 344 bin liraya mal olacağını anlatan Çetinkaya şunları söyledi: “Yapılacak olan hastanemiz tamamen son teknoloji ile kurulacak. Hastanemiz toplam olarak 17 Milyon 344 bin liraya mal olacak. Toplamda 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak olan hastanemiz, ilçeye en güzel hizmeti verecek. Burada emeği geçen Sayın Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah inşaat kısa sürede tamamlanır ve açılışını da inşallah burada yaparız.” Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ise hükümetin yaptığı sağlık yatırımlarından bahsetti. Arslan, “Şuan devletimiz tarafından sağlık alanında çok önemli yatırımlar yapıyor. Milletimize ambulans helikopter ve ambulans uçaklarla hizmet verir duruma geldik. Daha ilerilere taşıyarak 81 ilimize ve bunların yanında ilçelerimize de tam donanımlı hastaneler inşa ediyoruz. Kırşehir’e yatırımlar gelemeye devam edecek.” dedi. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, sağlığın öneminden bahsetti. Bahçeci, “İnsanlar için en önemlisi sağlık. Bizim hükümet politikamız olarak da sağlık yatırımları her şeyin başında geliyor. Bunun içinde illerin yanı sıra bütün ilçelerimize hastaneler inşa ediyoruz. Şehrimize yatırımlar geliyor ve gelmeye de devam edecek.” diye konuştu. Konuşmaların ardından İl Müftüsü Mehmet Şahin’i duasıyla protokol üyeleri tarafından hastanenin temeli atıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN