“KAMAN VE KÖYLERİ İLE SINIRLANDIRILMASI”NI İSTİYOR!

19 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
435 defa okundu.
“KAMAN VE KÖYLERİ İLE SINIRLANDIRILMASI”NI İSTİYOR!

Kaman Ceviz’inin marka ve kalitesinin korunması için coğrafi işaretleme konusu görüşüldüğü toplantı da, Kamanlılar;

  “KAMAN VE KÖYLERİ İLE SINIRLANDIRILMASI”NI İSTİYOR!

Kaman Kaymakamlığı toplantı salonunda Kaman Kaymakamı Murat Girgin başkanlığında Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Görevlileri Yrd. Doç. Dr. Sebahattin Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kan, Yrd. Doç. Dr. Arzu Kan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim ve teknik personelleri ile Kaman Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül, Kaman Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Arif Göçmen, ceviz üreticilerimiz Deniz İkizoğlu ve Özcan Kulaksız’ın katılımı ile Kaman Ceviz’inin marka ve kalitesinin korunması için coğrafi işaretleme konusu görüşüldü.

Coğrafi işaretlemeyle ilgili olarak Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kan sunum yapmasının ardından Sunum sonrası katılımcılar soru cevap şeklinde coğrafi işaretlemenin Kaman’a kazanımları hakkında fikirlerini ortaya koydular.

Özellikle cevizin coğrafi işaretlemesinde, Kaman ve köyleri ile sınırlandırılması konusunda Kamanlıların ortak görüş beyan ettiği görüldü.

Coğrafi işaretlemede çeşit ve diğer kazanımlar konusunda fikir birliği oluşturmak üzere yakın bir tarihte tekrar toplantı yapılmasına karar verildi.

Başvuru aşamaları, şartları ve bölgeye kazandıracağı değerlerin daha geniş çaplı  tartışılıp, toplantının bir sonraki aşamalarında masaya yatırılması üzerinde görüş birliği oluşurken henüz ön çalışma notu olarak  Kaman Cevizi için Coğrafi İşaretleme yapılmasına yönelik bir eğilim belirdi.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On