KAMAN İLÇESİ KÖYLERİNDE AKŞAM ÇİFTÇİ TOPLANTILARI YAPILIYOR

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
188 defa okundu.
KAMAN İLÇESİ KÖYLERİNDE AKŞAM ÇİFTÇİ TOPLANTILARI YAPILIYOR

IMG-20160428-WA0003Kaman İlçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarafından Civar Köylerinde Akşam Çifti Eğitim Toplantıları Yapılıyor

Kaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Ömerhacılı köyünde, Kurancılı Kasabasında ve İsahocalı köyünde akşam çiftçi eğitim toplantıları düzenlendi.

Toplantılara İlçe Müdürü Ömer Sevim, Ziraat Mühendisleri ve Veteriner Hekimler katıldı. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, buğdaygillerde; septorya ve pas hastalıkları, nohutta ise antakroz hastalığı ve mücadele yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi verildi.

Veteriner Hekimler tarafından da, hayvancılık alanında faaliyet gösteren çitçiler salgın hastalıklar, ihbarı mecburi hastalıklar ve yeni doğan hayvanların nasıl kayıt altına alınacağı konusunda detaylı bilgilendirildi. Ayrıca Kırsal kalkınma kapsamında Genç çiftçilere proje karşılığı verilecek olan, 30 bin TL hibe desteğinde sürecin nasıl işleyeceği çiftçilerimize ayrıntılı olarak anlatıldı.

Toplantıda çiftçiler ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Çiftçiler Hayvancılık ve Tarımsal konularda karşılaşmış oldukları sorunları yüz yüze personellere belirtme fırsatı buldu. Toplantının sonunda çiftçiler toplantıdan çok memnun ayrıldıklarını, bu tür toplantıların daha sık yapılarak kendilerinin bilgilendirilmesini istedi. İlçe Müdürü Ömer Sevim toplantının sonunda köylerde akşamları bir araya gelmelerin devam edeceğini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN