KAMAN HUZUR DOLUYOR

25 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
456 defa okundu.
KAMAN HUZUR DOLUYOR

IMG_3544 (1)Kaman’a huzurevi ve yaşlı bakım hizmetlerinin birlikte yürütüleceği bir kompleks inşa edilmesi için düğmeye basıldı. 150 kişilik bir kapasiteye sahip olacak olan bu merkez 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmet vereceği belirlendi. Bu yatırım, Kırşehir’de bir örneği olmadığından dolayı vilayet için bir ilk niteliğinde olduğu öğrenildi.

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya konu hakkında yaptıkları açıklamada, “Hastane ve diğer sosyal kurumlarla yakın ilişki içerisinde olacak, yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, yüksek kaliteli bir havada huzurlu bir şekilde vakit geçirmelerini sağlayacak bu merkezin proje çalışmasında sona yaklaştık. Kırşehir’de hizmet veren huzurevlerimizin yanı sıra Kırşehir merkez ilçede inşaatının %85’i tamamlanan bir yaşlı bakım merkezi ve Mucur’da %95’i tamamlanarak kısa sürede faaliyete geçmesi planlanan huzurevi yakında vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Ancak Kaman’da yapılacak proje bölgesel bir nitelikte olup bu iki hizmeti birden vereceği için ayrıca dikkat çekmektedir. Proje etütü konusunda çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Bu doğrultuda Bakanlık yetkilileriyle gerçekleştirdiğimiz temaslar doğrultusunda, projenin bitmesine müteakip bahse konu kompleksi 2017 yatırım programına aldırmak için çalışıyoruz.” diyerek sözlerine devam etti

KIRŞEHİR BİR SOSYAL HİZMET MERKEZİ DAHA KAZANIYOR

Kaman’a kurulması kararlaştırılan ve kurucu müdür olarak Hüseyin Karaca’nın atandığı Sosyal Hizmet Merkezi hakkında milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, “Vatandaşlarımızın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili tüm işlemlerini başlattıkları Sosyal Hizmet Merkezi sadece Kırşehir merkezde olduğu için  vilayetin tüm yükü buradaydı. Bu durum özellikle uzak ilçelerdeki vatandaşlarımızın sıkıntı çekmesine neden olmaktaydı. Kaman’a kurduğumuz bu Sosyal Hizmet Merkezi’nin birçok vatandaşımızın hayatında büyük kolaylık sağlayacağı kanaatindeyiz. Hizmet merkezi yakın zamanda Kaman hükümet konağında hizmete başlayacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.” Diyerek sözlerine son verdi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN