KAMAN HALKI ŞEHİTLER İÇİN SAF TUTTU

17 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
401 defa okundu.
KAMAN HALKI ŞEHİTLER İÇİN SAF TUTTU

osman_bal_diyarbakır

Kaman ilçesinde iki bin kişilik grup Hakkari Dağlıca ve Iğdır’da şehit düşen asker ve polisler için gıyabı cenaze namazı kıldı.

 

Geçtiğimiz haftalarda Hakkari Dağlıca ve Iğdır’da teröristler tarafından şehit edilen asker ve polisler için Kaman İlçe halkı cuma namazından sonra Kaman Çarşı Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldı.
Başta Kaman Kaymakamı Hakan Şen, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, STK Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Mahalle muhtarları ve vatandaşların katıldığı gıyabi cenaze namazından önce Kaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Kenan Elvan tarafından basın bildirisi okundu.
Bildiride “Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan siyonist ve emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapan bölücü terör örgütü ile yurdumuzun çeşitli bölgelerinde vatan savunması ve milletin huzurunun tesisi için mücadele verirken kahpe pusularda kahpe kurşunlarla toprağa düşmüş vatan evlatlarını saygı ve minnetle anıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.
Anayasamızın 3. maddesinden hareketle ülkemizin birliğini vatanımızın bölünmezliğini yüreğimizin en derin yerinden benimsiyoruz. Ne terör örgütü PKK nede PKK’ya destek veren iç ve dış mihrakların oyununa gelmeyeceğiz. Huzurumuzun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeş kavgasından beslenen beslenenlerin amaçlarına alet olmayacağız. Herkes iyi bilmelidir ki Malazgirt’ten kurtuluş savaşına kadar her cephede hep birlikte omuz omuza düşmana karşı savaştığımız kardeşlerimiz ile birlikte sonsuza kadar aynı yurtta aynı bayrak altında yaşamaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile Kaman Kaymakamlığı, Kaman Belediye Başkanlığı, Kaman Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Kaman Şoförler ve Otomobilciler Odası, Kaman Ticaret ve Sanayi Odası, Kaman Ziraat Odası, Kaman Taşıyıcılar Kooperatifi ve Kaman halkı adına terörü, teröristi, terörün her türlüsünü, teröre yardım ve yataklık yapanları kınıyoruz” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN