Kaman Belediyesi, “Ceviz Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzaladı

30 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
116 defa okundu.
Kaman Belediyesi, “Ceviz Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzaladı

Kaman Belediyesi, “Ceviz Yetiştiriciliği Projesi” protokolü imzaladı

Kırşehir’in Kaman ilçesinde belediye ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘nün ortak yürüttüğü, “Ceviz Fidanı Projesi”nin protokolü imzalandı.
Kaman Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tarım Lisesi) Kaman Belediyesine aşılı ceviz fidanı üretimi yapacak. Bu yıl ilki gerçekleşecek fidan üretimi her yıl düzenli olarak sürdürülecek.
Protokol imza töreninde konuşan ilçe belediye başkanı Necati Çolak, Kaman ilçesinde yetiştirilen cevizi Türkiye’de tanıtmaya ve kaliteli ceviz üretimi yapmaya devam edeceklerini söyledi.


Türkiye’de kabuklu meyve üretiminde önemli yere sahip olan Kaman cevizi meyvesi ve yaprakları sağlığa, kerestesi ekonomiye yarıyor. Meyvesi damar koruyucu, ishal kesici, mantar ve tümör tedavilerinde faydalı cevizin yaprağı da sindirim kolaylığı sağlıyor, iştah açıyor. Ceviz kerestesi mobilya sektöründe kıymetli kabul ediliyor, kökleri boya üretiminde kullanılıyor. (İHA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On