• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KALP VE DAMAR HASTALIKLARI AMELİYATLARI KIRŞEHİR’DE DE YAPILIYOR.

22 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1319 defa okundu.

İl Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu’nun; ”  Bu tür başarılı ameliyatlar hem Hastanemiz hem de Kırşehir ilimiz adına büyük mutluluk verici” bir gelişme olarak duyurduğu gelişme memnuniyet  yarattı.

KALP VE DAMAR HASTALIKLARI AMELİYATLARI KIRŞEHİR’DE DE YAPILIYOR.

10.07.2017 tarihinden bu yana hizmet veren, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjiyo Ünitesinde;  bugüne kadar toplam 800 hastaya Anjiyo yapılırken, Kalp ve Damar Cerrahisinde   hekim ve ekipman eksiklikler giderilmesiyle de  Kalp ve Damar Hastalıkları ameliyatları yapılmaya başlandı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçen hafta baş dönmesi, bayılma şikayeti ile başvuran Mustafa Akbaş (76) isimli hastaya, hastanede yapılan tetkikler sonucunda, Kritik Sol Karotis Arter (sol şah damarı) Darlığı tanısı konduğu, Hastanın felç geçirme riski nedeniyle de, Kalp ve Damar cerrahisi kliniğine  operasyon amaçlı yatışı yapılarak, gerekli tıbbi operasyonun yapıldığı açıklandı.

17.01.2018 Çarşamba günü Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Yrd. Doç. Dr İbrahim Sami Karacan ve Op. Dr Mehmet Fatih Alpay tarafından Sol Karotis Endarterektomi Operasyonu gerçekleştirildiği,Operasyonun öncesi ve sonrasında  hiçbir sorunla karşılaşılmadığı ve adı geçen hastanın  ve bir gün sonra  normal hayatına dönmeye başladığı duyuruldu..

Konuyla ilgili Doç. Dr İhsan Sami Uyar yapmış olduğu açıklamada;

Teknik alt yapı, fiziki ve personel donanımı olarak Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane’si pek çok hastaneden üstün durumdadır. Bu hastanede çalışmaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyum. Kliniğimizde şu anda 1 Doçent, 1 adet Yrd Doç ve 1 adet de uzman hekim arkadaşımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca açık kalp cerrahisi konusunda özel eğitimli ve tecrübeli 3 adet cerrahi hemşiremiz, 8 adet yoğun bakım ve 8 adet servis hemşiremiz mevcuttur. İlimize ve bölgemize dünya standartlarında hizmet veren Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanemize Kalp ve Damar Cerrahisinin başlaması ve yapılması konusunda gerekli desteği veren başta İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu’na, idarecilerimize ve tüm devlet büyüklerimize minnet ve teşekkürü borç bilirim.“dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu; “Başta ameliyatı gerçekleştiren hekimlerimize, sağlık personellerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Bu tür başarılı ameliyatlar hem Hastanemiz hem de Kırşehir ilimiz adına büyük mutluluk verici gelişmelerdir. Gelişmiş modern cihaz ve ekipmanlarımızla ve nitelikli çalışanlarımızın özverili çabalarıyla daha nice başarılara şahit olmayı temenni ediyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN