KAHRAMANLAR ÖĞRENCİLERE YAŞADIKLARINI ANLATTI

11 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
351 defa okundu.
KAHRAMANLAR ÖĞRENCİLERE YAŞADIKLARINI ANLATTI

DARBE GECESİ YAŞADIKLARINI ANLATTILAR (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

15 Temmuz Darbe Girişiminin Unutulmaması Adına Gençlik ve Spor Bakanlığı Etkinlik Düzenledi
Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen, ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz hain darbe girişiminde kahramanlık gösteren vatandaşların o gece yaşadıklarını Kırşehirli gençlere aktardığı “Tecrübe Konuşuyor Kahramanlar Projesi” Ahi Evran Üniversitesi Fen-Edebiyat Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Fettullahçı Terör Örgütünün darbeci askerlerine karşı kahramanlık örneği sergileyen Turhan Avcı, Yaşar Yaldız ve Mustaf Ölmez’in konuşmacı olarak katıldığı ve moderatörlüğünü İsmail Hakkı’nın yaptığı programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, İl Emniyet Müdürü Sıktı Akgül, , daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşma yapan Vali Necati Şentürk, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde büyük kahramanlık örneği gösteren vatandaşlarımızı ilimizde görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

15 Temmuzda etrafa amansızca ölüm saçan uçakların, tankların karşısında imanıyla durup ölümün üstüne gülerek gidenlerin gerçek kahramanlar olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Gerçek yiğitler, mertler, erkekler, kabadayılar, kahramanlar ölümün üstüne üstüne giderler. O kanlı gecede, üzerlerinde hiçbir silah yoktu, göğüslerindeki imanla, dillerindeki duayla ve ellerindeki şanlı Türk bayrağı ile hainlere karşı durdular ve onları korkuttular. O gece 250’ye yakın vatan evladı şehit oldu ama devletine, milletine, namuslarına, vatanına, bayrağına sahip çıktılar. O gece bütün Kırşehirliler de meydandaydı, demokrasi nöbetindeydi. Darbe girişimi başarılı olsaydı ülkemiz parçalanacak, Sevr yeniden canlanacaktı. Allah, iç ve dış düşmanlarımızın oyunlarını başlarına çevirdi. Türk Milletinin Çanakkale’de yazdığı destanın bir yenisi 15 Temmuz’da yeniden yazıldı. Bu şanlı destan tarihin altın sayfalarına altın harflerle işlendi. Bu destan, dünyanın mazlum milletlerine de örnek oldu. Bu millet gazidir, asildir, şanlıdır. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Onların hatıraları bize rehber olsun. Bu olay ne ilk ne de son. Her zaman böylesine tek devlet, tek millet, tek ses, tek nefes olarak güçlü olmalıyız. Hepimizin canı bu vatan toprakları için feda olsun.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü, vatanın bölünmez bütünlüğünü 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde tüm dünyaya gösterdik. Bu birliktelik bozulmayacaktır, giderek güçlenecektir. Bu topraklarda yaşıyorsak, her zaman tehditlerle baş başa kalacağız. Ama bu birliktelik ve beraberlikle hainlere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Türkiye, bütün İslam coğrafyasının sorumluluğunu taşıyan bir ülkedir. Allah, bu sorumluluğu da en güzel bir şekilde taşımayı bizlere nasip etsin. Özellikle gençlerimize bu anlamda çok iş düşüyor. İnanıyoruz ki ülkemiz, amaçlarına birer birer ulaşacak. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program, konuşmaların ardından Kum Sanatçısı Veysel Çelikdemir’in 15 Temmuz Darbe Gecesini yaptığı eserle canlandırması ve sonrasında darbeci askerlere karşı kahramanlık örneği sergileyen Turhan Avcı, Yaşar Yaldız ve Mustaf Ölmez’in 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını konuklara anlatması ile devam etti.

Katılımcıların 15 Temmuz Hain Darbe Gecesinde yaşadıklarını anlatması salonda duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Tecrübe Konuşuyor Kahramanlar programı, Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı ve diğer protokolün katılımcılara şanlı Türk bayrağı ve günün anısına çeşitli hediyeler vermeleri ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN