KAEÜ’de “Kainatın Dili Matematik” konferansı düzenlendi

26 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
184 defa okundu.
KAEÜ’de “Kainatın Dili Matematik” konferansı düzenlendi

KAEÜ’de “Kainatın Dili Matematik” konferansı düzenlendi

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde (KAEÜ), “Kainatın Dili Matematik” konferansı gerçekleştirildi.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya göre, konferansa konuşmacı olarak katılan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Akın, matematiğin insanlık tarihi kadar eski bir bilim olduğunu ifade etti.

Akın, matematiğin nicelik, yapı, uzay ve değişim gibi konuları içerdiğini belirtti.

İnsanların matematikle ve bilimle uğraşmaya başlamasının temelinde yatan içgüdünün de bu ipuçları olduğuna işaret eden Akın, şunları kaydetti:

“Bu yönüyle kainatın kitabı Kur’an-ı Kerim matematik diliyle yazılmıştır diyebiliriz. Çünkü matematik kainattaki olayları incelemek ve anlamak için kullanılır. Kainattaki her şeyin şaşmaz bir ölçüsünün olması onu yaratan tek bir aklın olduğuna işaret ediyor. Kainatın tesadüfen oluştuğunu iddia edenler, iddialarının anlamsızlığını simetri, benzerlik ve altın oran gibi matematiksel gerçekliklere bakarak anlayabilirler. Mesela altın oran yaratılan hemen her şeyde vardır. İnsan vücudu, DNA yapısı, çam kozalağı, deniz kestaneleri, bal arıları, ayçiçeği, işitme ve denge oranı dahil altın orana dünyada ve galakside birçok örnek verilebilir.”(AA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On