“Kadınlar İnsandır Biz İnsanoğlu”

24 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
115 defa okundu.
“Kadınlar İnsandır Biz İnsanoğlu”

“Kadınlar İnsandır Biz İnsanoğlu”

Kırşehir Basın Konseyi Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık, kadına yönelik şiddeti kınadı.

Kırşehir Basın Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, toplum olarak kadına şiddet konusunda duyarlı olunması gerektiğini belirtti. Kadınların toplum ve aile yapısı için önemli bir değer olduğunu ifade eden Başkan Yanık, “Kadına ve çocuğa yönelik şiddetin izahı söz konusu değil. Bunlar cani, bunlar insanlıktan nasibini almış değil. Gerçekten bu son gördüğümüz kadına ve çocuklara şiddet hakikaten bizleri derinden üzüyor ve yaralıyor. Bir anne, bir baba gece gündüz ne zorluklarla evladını okutuyor, yetiştiriyor, mutlu bir yuva kurması için evlilik çağına geldiği zaman evlendiriyor ve kısa zamanda aile arasında anlaşmazlıklar oluyor bu anlaşmazlıklar neticesinde kadınlarımız şiddete maruz kalıyorlar. Kısa zamanda boşanmaya gidiyorlar ve ister istemez ailelerin huzurları kaçıyor. Evlilik fedakarlıktır, toplum olarak kadına şiddet konusunda duyarlı olunmamız gerektiğinin herkes bilincinde olmalıdır. Kadına şiddeti lanetliyoruz. Kadına uzanan eller kırılsın istiyoruz. Kadına yönelik şiddet sonucunda hayatlarını kaybetmiş tüm kadınlarımızı yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum.

ŞİDDETE UĞRAMIŞ, DERDİNİ ANLATAMAMIŞ TÜM KADINLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM

Kadınlarımız, kız çocuklarımız her alanda, eğitim, yaş, sosyo-ekonomik durum ayırt etmeksizin şiddet görmekte, tacize, tecavüze uğramakta, sakat kalmakta ve öldürülmektedir. Kadın alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin karar alma sürecine katılımı mutlaka sağlanmalı, kadın örgütlerine danışılmalı, kadın örgütleri dinlenmeli ve kadın örgütlerine destek olunmalıdır”

(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On