“Kadınlar Hem Toplumun Hem Ailenin Temelidir”

8 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
40895 defa okundu.
“Kadınlar Hem Toplumun Hem Ailenin Temelidir”

“Kadınlar Hem Toplumun Hem Ailenin Temelidir”

Kırşehir Genç Fener Bahçeliler (GFB) Yönetim kurulu Başkanı Adnan Sefa Bayrak ve Genç Fener Bahçeliler ekibi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle Cacabey Meydanı’nda Kırşehir’deki kadınların gününü karanfillerle taçlandırdı.

Kırşehir Genç Fener Bahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sefa Bayrak, yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamalı ve siyasette onlara daha çok alan açmalıyız. Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Peygamber Efendimiz, ‘Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur.’ Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. Bizlerin de yerel yönetimler olarak, kadınları desteklemek gibi bir görevi ve sorumluluğu vardır. Biz Kırşehir Genç Fener Bahçeliler olarak, kadınlarımızı önemsiyor, topluma ve ekonomiye kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete, ticaretten sosyal hayata her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır.

BAYRAK; “ÜRETEN KADIN VE EMEK VEREN KADIN GÜÇLÜ TOPLUM DEMEKTİR”

Güçlü toplumlar ise güçlü ve umut dolu yarınların kaynağıdır. Hayatımızın birçok alanındaki çalışmalarıyla dünya çapında başarılara imza atmış, varlıklarıyla toplum yapımıza şekil vermişlerdir.

Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk kadını, cumhuriyetimizin kurulmasıyla ve demokrasinin gelişmesiyle eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve cumhuriyetimizin en büyük teminatı olarak toplumsal yaşamda yerini almıştır. Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli bir misyon yüklenen Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde 3 Nisan 1930’da medeni ve siyasi haklarına, 5 Aralık 1934’te ise seçme ve seçilme hakkına kavuşarak birçok dünya ülkesinden önce, Türk toplumu kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını kendiliğinden yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir. Ailenin temel taşı‚ milli değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımıza‚ yaşamın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur.

BÜYÜK ÜSTAD NEŞET ERTAŞ’IN SÖZÜNE YER VEREN BAYRAK; “KADINLAR İNSAN BİZ İNSANOĞLU” DEDİ

Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, geleceğe daha güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır. Ülkemizde kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi için önemli adımlar atılmaktadır. Yenilenen ve geliştirilen yasal düzenlemeler uygulamaya konuldukça kadınlarımızın mevcut sıkıntıları daha da azalacaktır.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, özgürlük, daha huzurlu ve insan onuruna yakışır kaliteli yaşam, özlem ve isteklerini dile getirdikleri ve elde ettikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesile ile başta şehit anneleri, şehit eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın dünya kadınlarının “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum.”

Gerçekleştirilen etkinliğe ; Mehmet Savranoğlu, Tahsin Çetin, Burak Köksal, Adnan Sefa Bayrak, Nur Mercimek, Şeyma Ata, Sultan Yaman, İlknur Öncü, Zeynep Şahin, Mustafa Akkuş, Hüseyin Gökalp, Oğuz Öztekin, Serkan Taşdemir, Şahan Güray, Barış Umut Demir, Metin Canpolat, Muhammet Melih Gedik, Ali Aydın, Mert Rudvan, Ertuğrul Haman katıldı.

Etkinlik kadınlara takdim edilen karanfillerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu. (HABER-FOTO: DİDEM CEYLAN-İBRAHİM ERDOĞAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On