KADINA KALKAN ELLER KIRILSIN

10 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
677 defa okundu.
KADINA KALKAN ELLER KIRILSIN

aslıTürkiye’nin en büyük sorunlarından biridir kadına şiddet uygulamak. Kaç kadın öldürüldü şu zamana kadar suçsuz yere? Kaç kadın kaynar sularla yakıldı? Bu canilik nereden geliyor? Kaç çocuk annesiz kaldı bu canilik kanlarına kadar işlendi? Nereye Kadar devam edecek? Ben size açıklayayım. Suçu olmadığı halde öldürülen kadınların sayısı bini aştı. Erkekler kadınları köle olarak gördüğü sürece de öldürülecekler. Daha geçtiğimiz günlerde eşi tarafından kaynar suyla yakılıp eve hapsedilen kadının çaresizliğini gördük. Bu zihniyet kadının varoluşundan beri bu eziyetler devam ediyor. Çocukluktan şiddet gören erkekler büyüyünce kadına öyle davranılır sanıyorlar. Cezalar gittikçe zayıflatılıyor. Caydırıcı ceza olmadığı sürece bu eziyetler devam edecek. Erkekler annelerine yapılmasını istemediği şeyleri eşlerine yapıyorlar. Sonra tek kelimelik bir açıklamayla kurtulacaklarını sanıyorlar. “Kıskandım.” Kelimesi kadar kısa ve saçma bir açıklamayla bu dünyada kursla da öteki dünyada kurtulamayacağını kestiremiyor. Zaten kestirse bu işide yapmaz o ayrı bir konu.

Kadınlar erkeklere köle olarak yaratılmamıştır. Aksine emanet olarak yaratılmıştır. Bir düşün kızınız oluyor ve eziyet görüyor. Ne kadar razı olursunuz bu duruma? Bir söz vardır ya hani Adamlık büyümekle olmuyor davranışlarla oluyor diye. Benim düşüncem de aynı şekilde. Siz eşinize çocuğunuza eziyet ediyorsanız adamlık sizde zerre kadar yoktur. Toplumda da duyuyoruz kadına el kaldıran adam değil de başka şey derler.

Sabah erkenden kalkıp sizin için kahvaltı hazırlayan, sizin kirlettiğiniz yerleri toplayan, üstünüzü başınızı düzelten, ütünüzü yapan kadına, size bir çocuk veren kadına neden bu eziyet. Kadına kaldırdığınız eliniz kırılınca mı anlayacaksınız? Veya eşinizin ailesinden biri sizi tenha bir yerde çekip vurunca mı anlayacaksınız. Şiddet uygulayınca ne anlıyorsunuz? Egonuz mu yükseliyor? Biz artık kadınlara yaptığınız eziyeti, işlediğiniz cinayetleri manşetlerde görmekten yorulduk. Adamlığı karıştırmış olmalısınız.

Erkeklerin eziyetleri sadece eşlerine de olmuyor. Özgecan Aslan’ı belki unuttunuz ama hergün onun hikayesine benzeyen o kadar olay oluyor ki. İnsanın yazarken de okurken de içi ürperiyor. Bu haksızlık değil de nedir? Kimsenin genç kızların hayatını karartmaya hakkı yoktur. Bu hakkı kendinde görenler de zaten ne insandır ne de adam. Vahşi yaratık derler onlara toplumda. İçlerinin bu kadar kin bürümesinin sebebini doğrusu çok merak ediyorum. Ne yapıyor bu kadınlar size? Bunları ne hapishane paklar ne de tımarhane. Paklarsa mezar paklar mezar da kabul ederse onların leşini. Kadına kalkan eller kırılsın. Kadına şiddet uygulayıp hayatını mahvedenlerin cezalandırılması dileğiyle.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN