Kaçak su kullananlara ağır ceza!

7 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
338 defa okundu.
Kaçak su kullananlara ağır ceza!

Kırşehir Belediyesi içme suyunu sayaçsız ve kaçak kullananları tek tek tespit ediyor ve kaçak su kullananlara ağır cezalar getiriyor.

Kaçak su kullananlara ağır ceza!Kırşehir Belediyesi içme suyunu sayaçsız ve kaçak kullananları tek tek tespit ediyor ve kaçak su kullananlara ağır cezalar getiriyor.
Kaçak su kullanımı hakkında ciddi çalışmalar başlattıklarını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “İdaremizin çalışmalarını yürütürken en büyük sorunlardan biri de kaçak su kullanılmasıdır. Kaçak su kullanmak hırsızlık suçunun işleniş biçimlerinden biridir. Unutulmamalıdır ki kaçak su kullananlar hem kendilerine hem de hepimize zarar vermektedirler. İdaremiz suç işlenmesini önlemek için daha iyi ve nitelikli hizmet verebilmek için hepimiz için kaçak kullananlara, mühür kıranlara karşı çok ciddi ve kararlı bir biçimde mücadele etmektedir. Bu doğrultuda 19.11.2013 tarih ve 111 Nolu Belediye Meclisimizin kararı ile kaçak su kullananların tespit edilen yıl ile çarpımının kıyası ve 2.500 TL para cezası verilecektir.  Bu yüzden içme suyunda kaçak ve israfın önlenmesi amacıyla geniş kapsamlı bir çalışma başlattık. Apartmanların, müstakil evlerin bodrum ve çatı katlarına varana kadar kaçak su araması yapılacak. Güneş enerjilerinin su sayaçları kontrol edilecek. Böylelikle içme suyunu sayaçsız ve kaçak olarak kullananlara göz açtırmayacağız. Kırşehir’de kaçak su kullanımı önlemek için yasal olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Biz göreve geldiğimizde herkese eşit hizmet anlayışıyla çalışacağımıza söz vermiştik. Bu yüzden kaçak su kullananlara kesinlikle göz açtırmayacağız. Bu konuda herkesin hassas davranması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN