“Kaçak Elektrik Kullanımı Engellenmeli”

13 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
99 defa okundu.
“Kaçak Elektrik Kullanımı Engellenmeli”

Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu kaçak elektrik kullanımının engellenmesi gerektiğini belirtti. Gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulunan Kerimoğlu, “vatandaşların akıllı sayaç kullanımında bilinçlendirilmeli” dedi. “Tasarrufa yönelmeliyiz” diyen Kerimoğlu:

 “Kayıp-kaçak miktarı, dağıtım sistemine giren enerji ile dağıtım sisteminde tüketicilere tahakkuk ettirilen enerji miktarı arasındaki farkı göstermektedir. Böylece, tüketicilerin daha düşük kayıp-kaçak bedeline maruz kalmaları sağlanırken bu hizmeti yerine getiren dağıtım şirketlerine de riskler yüklenmiştir. Kaçak elektrik kullanımın engellenmesi için büyük çalışmalar yapılıyor ama Türkiye 7 bölgedir. 7 Bölge içinde bir bölge Elektrik kaçak kullanımda bir numara. Bunun önlenmesi lazım. Büyük şehirlerde bazı noktalarda elektrik kullanımında kayıp kaçak kullanımı söz konusu. Kaçak elektrik kullanımının engellenmesi sağlanmalı. Herkes tükettiği elektriğin parasını versin. Akıllı sayaç uygulaması ile birlikte ekonomik elektrik kullanımı konusunda vatandaşların bilinçlendirilmesi için akıllı sayaç uygulaması uygulanmakta. Bunun için vatandaşlar tasarruf ampullerine yönelmekteler. Beyaz eşya konusunda da az enerji tüketen ürünler kullanmaları söz konusu. Bir kısım bu şekilde tasarruf yaparken bazılarının da kaçak elektrik kullanarak dilediği gibi kullanması çok yanlış. Kaçak elektrik kullanımının zararları, vatandaşlara yansıtılmamalı. Ama ne yazık ki arada ki bu açığın tüm vatandaşların sırtına yükleyerek, karşımıza yüzde 9 gibi elektrik zammı söz konusu oldu. Bu daha da aşağı düşürülebilirdi. Kaçak elektrik kullanımına dikkat edilirse inşallah önümüzde ki süre içerisinde zorunlu kullanmakta olduğumuz başta elektrik olmak üzere vatandaşın kullanımına sunulan diğer hizmetlerin kullanımının daha ucuza mal edilmesi konusunda devletimizin çalışmasını istiyoruz. Vatandaşımız daha kaliteli, daha verimli ve daha ucuza zorunlu kullanımlarının ücretini ödesinler” dedi.

Haber Nurten Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On