JKBB Ekim Meclis toplantısı Kocaeli’de yapıldı

28 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
392 defa okundu.
JKBB Ekim  Meclis toplantısı Kocaeli’de yapıldı

FOTOJeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve “Belediyelerde Yenilebilir Enerji Uygulamaları Paneli “Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yapıldı.
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve Belediyelerde Yenilenebilir Enerji Paneli Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde gerçekleştirildi.
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile birliğe üye belediyelerin başkanları ve meclis üyeleri katıldı.
Meclis Toplantısı açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Başkan Bahçeci’nin yaptığı açılış konuşmasının ardından birliğin 2015 yılı Yatırım, Çalışma ve Performans Programı görüşülerek kabul edildiği meclis toplantısında 2015 yılı tahmini bütçesi karara bağlandı.
Birlikten ayrılan Üye Belediyelerden Ankara’nın Çubuk Belediyesi, İzmir Bergama Belediyesi, Denizli’nin Sarayköy Belediyesi, Kütahya’nın Şaphane Belediyeleri birlik üyeliklerinden ayrıldılar. Birliğe yeni katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Altı Eylül Belediyesi, Şanlıurfa Haliliye Belediyeleri’nin üyelikleri kabul edildi. “Üye belediyelerin güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji faaliyetlerinde bulunmaları halinde temel strateji, politika ve ilkelerin belirlenmesi konusunda yardımcı olmak ve yönlendirme yapmak” fıkrası, farklı yenilenebilir enerji çalışmalarında birlik üyelerini yönlendirici olması amacıyla birlik tüzüğünün 5. maddesine eklendi. Dünya Jeotermal Kongresine katılım, uluslararası örgüt ve birliklere üye olunması, 5686 sayılı kanun ile ilgili bir çalıştayın yapılması ve Birliğe ait Ankara’da bir mülk alınması kararları mecliste görüşüldü. 2014 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı bir sonraki meclis toplantısının Bolu Belediyesi ev sahipliğinde yapılması dilek ve temennileriyle birlik meclisi sona erdi.
Aynı gün Gölcük Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen gala yemeği ve Gölcük Yazlık Ilıca tesisi gezildi.
Başiskele Kaymakamı Ali Partal, “Başiskele termal turizm kaynakları açısından çok zengin bir yer.
Bu sebeple bölgemize yatırımcıların ilgisi çok fazla.
Bölgemizde yine 2 bin 500 hektarlık bir alanda jeotermal çalışmalar devam etmekte. İnşallah 2023 yılında Başiskele doğal güzellikleriyle, jeotermal kaynaklarıyla anılır ve bir turizm kenti olur dileğindeyim” şeklinde konuştu.
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bizler her toplantımızda farklı bir üye belediyemizin misafiri olmaya özen gösteriyoruz.
Gittiğimiz yerlerde aynı zamanda belediyemizin yaptığı hizmetleri de yerinde görme şansı buluyoruz. Jeotermal kaynaklara sahip belediyeler olarak bilgi ve tecrübe paylaşımlarımız çok önemli.
Bugün ki panelimizde üzerinde duracağımız yenilenebilir enerji uygulamaları belediyelerimizin oldukça üzerinde durduğu bir konu. Bu açıdan toplantımızın çok verimli geçeceğini düşünüyorum. Başiskele Belediye Başkanımıza gösterdiği güzel ev sahipliğinden dolayı tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. “ dedi.
Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve Belediyelerde Yenilenebilir Enerji Uygulamaları Paneli yapılan çeşitli sunumlar ve teknik geziler ile devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN