JEOTERMAL BORU HATTI YENİLENİYOR

15 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
443 defa okundu.
JEOTERMAL BORU HATTI YENİLENİYOR

KVF_9013

Vali Necati Şentürk, Terme Caddesinde Yürütülen Jeotermal Alanda Yapılan Yenileme Çalışmalarını Yerinde İnceledi

 

Jeotermal boru hattının yenilenme çalışmalarını yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgiler alan Vali Necati Şentürk, yenilenen jeotermal boru hattı ile vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermenin amaçlandığını söyledi.

 

İlimizde yaklaşık 11 bin metre uzunluğunda boru hattı yenileme çalışmasının bütün hızıyla devam ettiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Bu çalışmada son teknolojiden faydalanıyor ve kaliteli malzeme kullanılıyor. Kullanılan malzemelerin toplam maliyeti 3 milyon 800 bin TL. Bu finansmanın büyük kısmını İl Özel İdaremizden temin ettik. Kasım ayı sonunda tamamlanmasını beklediğimiz bu yenileme çalışmasıyla ısı kaybını önlemek, su kaçağını önlemek, konutlara ve iş yerlerine daha çok su vermek amaçlanmıştır. Çalışmaları planlarken daha uzun süreli hizmet verecek nitelikte olmasını tercih ediyoruz. Kullanılan suyu yeniden enjekte etmek için yenilenen boru hattının biri gidiyor, biri geliyor. Jeotermal, vatandaşlarımızın hem daha rahat ısınmaları için hem de çevre dostu olması bakımından oldukça önemli bir malzemedir. Sağlık turizmi açısından ve turizm dolayısıyla ekonomiye katkı sağlayan bir kaynaktır. Resmi kurumlar, camiler, ev ve işyerleri olmak üzere toplamda 1200 aboneye hizmet veren jeotermal boru hattının yenilenmesinde birlikte hareket ettiğimiz bütün kurumlara teşekkür ediyorum. Bu birliktelik diğer illere örnek olacak seviyededir. Ayrıca, bu çalışmanın memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de yaptığı açıklamada, “Terme, Ankara ve Lise caddelerinde bu yıl su hatlarını yeniledik. Şimdi de jeotermal ile koordineli bir şekilde kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yeniliyoruz. Önümüzdeki bahar aylarında bu asfaltların hepsi kazınacak, yollar ve kaldırımlar komple tekrar yapılacak. Böylelikle otuz yıl boyunca altyapıya bir daha dokunulmayacak. Burada 3400 metre çelik boru, 7600 metre civarında da plastik boru yenileme çalışması yapılıyor. İlimizde devam eden yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, jeotermal ve elektrik hatları çalışmaları yolların kapanması ve trafik sıkışmalarına neden olabiliyor. Kırşehirli hemşerilerimizden bu konuda biraz sabır istiyoruz. Artan nüfus ve gelişen teknoloji ile birlikte sürekli bir yenilenme hali gerekiyor. Biz de diğer kurumlarla koordineli bir şekilde çalışarak vatandaşlarımıza en güzel hizmetleri vermeyi planlıyoruz. Modern bir Kırşehir için çalışmalar yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN