Japon davul grubu “Masa-Daiko” Kaman’da gösteri yaptı

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
223 defa okundu.
Japon davul grubu “Masa-Daiko” Kaman’da gösteri yaptı

Japon davul grubu “Masa-Daiko” Kaman’da gösteri yaptı

– Geleneksel Japon savaş davulu ile performans sergileyen Masa-Daiko topluluğunun Kırşehir’in Kaman ilçesindeki gösterisi beğeni topladı

Geleneksel Japon savaş davulu ile performans sergileyen Masa-Daiko topluluğu, Japon bilim insanlarının kazı çalışması yürüttüğü Kırşehir’in Kaman ilçesinde gösteri yaptı.

 

“2018 Japonya Sonbahar Festivali” kapsamında, Japonya’nın Ankara Büyükelçiliği, Türk Japon Vakfı ve Türk Hava Yollarının iş birliği ile Türkiye’ye gelen topluluk, Kaman Kaymakamlığı ve Kaman Belediyesi tarafından düzenlenen programda gösteri sundu.

 

Kaman Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda sahne alan Masa-Daiko topluluğu tarafından farklı ebatlardaki “taiko” adı verilen davul ve çeşitli müzik aletleri ile sahnelenen ritm ve koreografi gösterisi izleyicilerin beğenisini topladı.

Programın sonunda Kaman Kaymakamı Murat Girgin ve Kaman Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar tarafından Masa-Daiko ekibine çeşitli hediyeler verildi.

Kaman’da, Japonya Hükümeti’nin desteğiyle yapılan Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve Japon Bahçesi bulunuyor. Japon bilim insanları, Kaman Kalehöyük’teki arkeoloji kazısında da görev alıyor.

KIRŞEHİR (AA) –

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com