İyilik Yap İyilik Bul ve Değerler Eğitimi İzmir’de

3 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
30 defa okundu.
İyilik Yap İyilik Bul ve Değerler Eğitimi İzmir’de

Türkiye’nin dört yanından gelen öğretmenler İzmir’de buluştu.

İyilik bazen bir yaşlıya yardım, bazen bir çocuğa gülümseme, bazen bir canlıya yiyecek.Anadolunun sevgi,yardımseverlik  vb.değerler üzerine yoğrulduğunu düşündüğümüzde İyilik ve değerler birbirine  bağlı iki sözcük

“1 İyilik Yap İyilik Bul” ve “Değerler Eğitimi Anadolu “

e Twinning projeleri  kapsamında Hamza Evmez Ve Yasemin Dağlı koordinatörlüğünde Türkiye’den ve yurtdışından destek veren öğretmenler İzmir Konak Öğretmenevi’nde bir araya geldi.  Tanışma ve durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Öğretmenler gelecek nesillerin karşılık beklemeden iyilik yapmayı içselleştirebilmeleri ve Anadolu’nun değerlerini yaşatabilmeleri için bilgi alışverişinde bulundu. Toplantı sonrası İzmir Valisi Sn. Erol AYYILDIZ’a resmi ziyarette bulunarak projeler hakkında bilgi verdiler. Vali Ayyıldız;İyilik ruhu güzelleştirir, iyilik karşılıksız yapılmalıdır ,iyi insan olmalıyız diye belirtti ve bu güzel projelerden dolayı öğretmenleri kutladı.

İESOB Başkanı Sn Zekeriya MUTLU’yu da ziyaret eden 35 proje  üyesi iki ayrı proje hakkında bilgi verdi. İnsanı insan yapan değerlere verdikleri önemden dolayı proje üyelerini kutlayan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf teşkilatlarının da Ahilik İlkeleri çerçevesinde aynı değerleri içinde yaşattığına dikkat çekti. Programın ikinci gününde İzmir Karşıyaka Sezai Gönül Akdağ Anaokulu ev sahipliğinde istişare toplantısı yapıldı. Okul Müdürü Aybike Bağcıoğlu’na proje öğretmeni Ayfer Kaya’ya ve okul personeline sıcak ev sahipliği için proje üyeleri teşekkür ettiler. Proje üyeleri. bizi biz yapan değerlerimizi yüceltmek ve yaşatabilmek amacıyla özverili çalışmalarının sene sonuna kadar devam edeceğini belirttiler.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN