İYİ PARTİNİN SURİYELİLER ÇALIŞTAYI (2)

15 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
56 defa okundu.
İYİ PARTİNİN SURİYELİLER ÇALIŞTAYI (2)

Ülkemizin gündemi sık sık değiştiğinden birinci bölümünü daha önce yayınladığımız yazımızın ikinci bölümünü bugün yayınlıyoruz
2011 yılında başlayan Suriye iç savaşından kaçan sığınmacı sayısı açıklanan resmi rakamlara göre üç milyon yedi yüz bin. Bu rakamın beşyüzbine yakınını ülkemizde doğan çocuklar oluşturuyor. Bu resmi rakama dahil edilmeyen kayıtsız Suriyelilerin sayısının da bir milyonu geçtiğini basından öğreniyoruz. Yani nereden bakarsan bak Suriye’li sığınmacı sayısı altı milyonu buluyor. Son zamanlarda Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib’te Rus ve Esat güçlerinin saldırısı sonucu buraya sığınmış 4 milyonu aşan insanların can güvenliği nedeniyle sınırımıza akın etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bildirdiğine göre bir milyon Suriyeli İdlib’ten kaçarak sınırımıza gelmiş bulunuyor. Sınırımıza gelmiş bu insanları ve diğerlerini içeriye aldığımızda ülkemiz maddi ve manevi çok zor durumda kalacaktır. Maddi yönden bunlara harcadığımız para 50 milyar doları geçtiği resmi makamlar tarafından bildiriliyor. Manevi yönü ise Suriyelilerin bulundukları yerlerdeki Türk vatandaşlarının içinde bulunduğu sıkıntılı durumlardır. Her yerde bunlara öncelik tanınması (burada bir örnek verirsek hastanelerdeki Doktorlar ve diğer çalışanlar bunlardan çok dertliler) Türk vatandaşlarını kendi ülkesinde tedirgin ediyor (Tedirgin ediyor kelimesinin yerine geçecek iki kelime var ama suç teşkil edeceği için yazmıyorum.) Bugüne kadar ülkemizde görülmeyen hastalıklar, bunların ülkemize geldikleri andan itibaren görülmeye başlandı.
İYİ Parti’nin 17 Aralık 2019 tarihinde yaptığı ülkemize sığınan “Suriyeliler çalıştayı” geniş katılımlı olarak iki gün sürdü. Çalıştay sonucu alınan kararlar bir bildiri ile kamuoyuna duyuruldu. Çalıştay sonucu yayınlanan bildiri ülkemiz “Kanal İstanbul” suni gündemi ile meşgul edildiğinden bildiri sonuçları halkımız tarafından pek dikkate alınmadı. Bugün sizlere Suriyeliler konusunda yapılan çalıştay sonucu yayımlanan bildirgesinin ikinci kısmını vereceğim.
“TÜRK ESNAFI ALEYHİNE OLUŞAN HAKSIZ REKABET”
Planın üçüncü ve son aşamasında ise Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin geri dönüş sürecinin kalıcı ve sürdürülebilir olabilmesi için atılacak tamamlayıcı nitelikteki adımlara odaklanacağız.
Bu aşamada;

  1. Geri dönüş süreci ile ilgilenecek bir Birim kurularak, doğrudan Belediyelere yapılacak başvuruların tek merkezden izlenebilmesi ve gerekebilecek önlemlerin doğru zamanda alınabilmesi amacıyla Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm sağlanacak.
  2. Belediyelere yapılacak geri dönüş başvuruları üzerine yolculuk işlemlerinin tarif edileceği bir süreç çalışması başlatılacak ve Belediyelerde bu amaçla ayrıca oluşturulacak birimlerdeki personele gerekli eğitimin verilmesi sağlanacak.
  3. Sürecin sağlıklı işletilebilmesi amacıyla Belediyelerce ilgili birimlere ihtiyaç duyulacak sayıda personel görevlendirmesi yapılacak.
  4. Belediyelerin yürüttüğü, ancak İçişleri Bakanlığı talimatı ile engellenen, Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin iş yerlerini denetleme çalışmaları yeniden başlatılıp, belediyeler arasında bu konudaki farklı uygulamalar giderilecek.
    Böylece, ticari faaliyetlerde Türk esnafı aleyhine oluşan haksız rekabetin önüne geçilecek.
  5. Merkezî olarak hazırlanacak “Geri Dönüş Eylem Planında” belirlenecek önlemlerin eksiksiz uygulanması ve uygulamaların düzenli bir biçimde denetlenmesi sağlanacak.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On