İTFAİYE HAFTASININ 93.YILI KUTLANIYOR

1 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
292 defa okundu.
İTFAİYE HAFTASININ 93.YILI KUTLANIYOR

 

30-09-2016-itfaiye-haftasi-nedeniyle-makam-ziyareti-5“İtfaiye Personeli Olarak 43 Var Bu Personellerimizle Olaylara Müdahale Ediyoruz.”

İtfaiye Haftasının Cumhuriyet Tarihinin 93. Yılı Teşkilatlanmanın 296. Yılı Nedeni İle Belediye İtfaiye Personeli Belediye Başkan Vekili Osman Çelebi’yi Makamında Ziyaret Etti

İtfaiye Teşkilatı ilk kez Osmanlı tarihinde III. Ahmet zamanında 1720 yılında kurulmuştur. Yeniçeri ocağına bağlı Tulumbacılar olarak faaliyet göstermiştir. 1826 yılında yeniçeri ocağı dağılınca İtfaiye teşkilatının da görevi sona erdi. Daha sonra halkın kendi imkânı ile bir müddet devam etti. Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda tekrar İtfaiye teşkilatı olarak kuruldu.

İtfaiye haftasının Cumhuriyet tarihinin 93. Yılı Teşkilatlanmanın 296. Yılı nedeni ile Belediye İtfaiye personeli Belediye Başkan Vekili Osman Çelebi’yi makamında ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahin ve İtfaiye Müdürü Neşet Aydın tarafından gerçekleştirilen ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı yaptığı açıklamada:” Bu hafta ilimize, ve insanlığımıza hayırlı olsun. Hafta boyunca günlük işleri yanında faaliyetleri devam ediyor. Farklı kurumlarında İtfaiyeden talepleri oluyor. Personellerimiz eğitim için çeşitli illeri gidiyorlar. İtfaiye personeli olarak 43 var bu personellerimizle olaylara müdahale ediyoruz. 2016 yılında bina yangını 46 Motorlu Araç yangını, 30 Ot, Saman, Çöp ve Bahçe Yangınlar, 500 Trafik Kazası, 40 Su Baskını, 32 Anız Yangını, 54 yangınlara müdahil olmuşuz. Canımızı tehlikeye atma pahasına vatandaşlarımızın daha huzurlu, daha güvenli olması için gelen gayretin en üst noktasında yardımcı olaya gayret ediyoruz. Başkan Vekili Osman Çelebide yapmış olduğu konuşmada yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hizmetlerin en güzel şekilde yapıldığına inanıyorum. Bizde Kırşehir İtfaiyesi olarak Kırşehir halkına hizmet için 24 saat durmadan çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN