“İSTİKRARA OY VERİN”

1 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
465 defa okundu.
“İSTİKRARA OY VERİN”

1440976948395

AK Parti 1 Kasım seçim stratejisini netleştirmeye başladı. AK Parti’nin erken seçimde ana sloganı “İstikrara Oy verin”.

 

Yüksek Seçim Kurulu erken seçim tarihini verdikten hemen sonra partilerdeki seçim heyecanı da başladı. Kararın ardından partiler hem Milletvekili adaylığı arayışına hem de parti sloganı arayışına girdi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de partiler bir yandan adaylarını açıklıyor bir yandan genel merkezin belirlediği parti sloganını halka duyuruyor. 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’nin seçim kampanyasının ana sloganı “İstikrara oy verin” olacak. Bu çerçevede AK Parti seçimlerde ekonomik vaatlerini ön plana çıkaracak. Her il için ayrı ekonomik programlar hazırlanıp o illere yapılacak büyük projeler anlatılacak.

Kırşehir’de AK Parti’de bu haftadan itibaren seçim çalışmaları yoğunlaşacak. Kırşehir’de AK Parti öncelikle aday adaylarının başvurularını bu hafta tamamlayacak. Bir yandan da seçim kampanyasına yönelik çalışmalara hız verilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim çalışmalarına ilişkin parti kurmaylarıyla geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği toplantıda seçim kampanyasının ‘istikrar’ ve ‘ekonomik vaatler’ olmak üzere 2 ayaklı olması konusunda görüş birliğine varıldı. Buna göre AK Parti seçimlerde vatandaşa ‘ İstikrara oy verin’ diyecek. Bu kapsamda taşeron işçiler, emeklilere yönelik seçim vaatleri, her ilde yapılacak en az 2-3 büyük proje seçim meydanlarında anlatılacak. AK Parti’nin bu seçimde en büyük kozu, 7 Haziran seçimlerinde 3 dönem kuralına takıldıkları için aday gösterilmeyen isimler olacak. Bülent Arınç, Faruk Çelik, Mehdi Eker, Ali Babacan, Taner Yıldız gibi isimler 1 Kasım seçimlerinde başta büyükşehirler ve kritik iller olmak üzere liste başı yapılacak.

Başbakan Davutoğlu, zaman darlığı nedeniyle 81 ilde miting düzenleyemeyecek. Davutoğlu öncelikle 30 büyükşehire gitmeyi planlıyor. Davutoğlu, AK Parti’nin oy kaybettiği başta Diyarbakır, Şanlıurfa gibi Doğu ve Güneydoğu illerinde de miting yapacak. Meydanlarda vatandaşa neden tekrar seçime gidildiği de anlatılacak.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN