İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

13 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
150 defa okundu.

Kaman Fen Lisesinin Hazırladığı, Kültür Merkezi Konferans Salonunda; 

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

Kurtuluş savaşımızın amacı ve ruhunu, milletimizin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı’nın kabul edildiği tarih olan 12 Mart günü, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü” tüm Türkiye’ de olduğu gibi Kaman’da da kutlandı.

Kaman  Fen  Lisesinin hazırladığı  Kültür Merkezi Konferans  salonundaki programa Kaymakamımız Murat Girgin, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kurtuluş savaşı sonrası bu millete adına yakışır bir milli marşın layık olduğunu düşünen zamanın devlet büyükleri düzenlemiş olduğu yarışmada hiçbir maddi karşılık beklemeden yazdığı kahramanlık şiiri İstiklal Marşı ile gönülleri fetheden Şair Mehmet Akif Ersoy her yıl olduğu gibi bu yıl da 12 Mart tarihinde anıldı. Öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy’un hayatından önemli kesitler sundular. Şiirler Okundu ve öğrenciler eşliğinde oratoryo düzenlendi. Programın sonunda İstiklal Marşının Kabulü konulu şiir ve yazı dalında ilçe çapında ilköğretim ve orta öğretim okulları arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Haber Merkezi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN