“İstihdamı Arttırmak İçin Bu Fabrikayı Aldık”

24 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1624 defa okundu.
“İstihdamı Arttırmak İçin Bu Fabrikayı Aldık”

Umut Şirketler grubu bünyesine yenir bir firmayı daha kattı. 30 yıl önce Kırşehir’de açılan Özbağ Gazozu,  kurulduğu ilk tarihten günümüze kadar, yılların tecrübesini, kurumsallaşmış yapısı  tam otomatik dolum tesisi ile birleşerek, Kırşehir’de alkolsüz içecek sektörünün en hızlı büyüyen firması konumuna geldi.

Umut Şirketler grubu Özbağ gazozunu satın alarak Kırşehir’de istihdamı arttırmayı hedefliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu, ‘Amacımız Kırşehir’de istihdamın artmasıdır’ dedi.

‘Fabrikayı büyüterek Petlas Gibi Bir konuma getirmek istiyoruz’ diyen Uğurlu, şu ifadelere yer verdi:

“Özbağ Gazozu bilindiği üzere 30 yıllık bir işletmedir. Ama çok aktif bir firma değildi. Bu fabrikanın satışa çıktığını duyduk. Bizim bu işle bir işimiz yok ama yurt dışından yabancı firmalar almaya gelecekti bizlerde yerli ve milli fabrikamızı neden yabancılara verelim dedik. Görüşmelerimizi tamamladıktan sonra alış işlemelerini gerçekleştirdik. Devir aldığımız işletmenin önceki sahibi firmanın Kırşehir’de kaldığına çok sevindik dedi. Bu firma benim çocuğum gibi dedi. Çünkü 30 yıl az bir süre değil. 15 yıl bu gazozu öğrenmeye çalıştım ve yaptım dedi. Ona sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. İşletmeyi aldıktan sonra telefonlarımızın arkası kesilmedi. Yurt içi ve yurt dışından çok telefon aldık. Birçok kişi bayilik istiyor. Kırşehir ilçelerinin bayiliklerini verdik gerekli görüşmeleri yaptık önümüzdeki hafta içinde sözleşmeleri yapacağız. Biz burada paraya önem vermiyoruz bizler için önemli olan istihdamı arttırmak. İlk aldığımız gün 3 kişi çalışıyordu. Şuan 15 kişiye ulaştı çalışan sayısı tabi bu sayı ilerde daha da yükselecek. Üretime başladık dağıtımlarımız devam ediyor. Allah izin verirse bir Petlas gibi Özbağ gazozunu büyütmek istiyoruz.  Bu konuda halkımıza ve ilimiz yetkililerine çok teşekkür ediyorum. İlimiz yetkilileri bu bağlamda çok ilgili ve alakalı oldular desteklerini bizlerden esirgemediler onlara çok teşekkür ediyorum.”

Üretim Hacmini Arttıracağız

Uğurlu, üretim hacmini daha da arttıracağını belirtti. “Yurt dışından bayilik almak isteyenler var” diyen Uğurlu, şunları kaydetti “Şuan Organize sanayi bölgesinde yer bakıyoruz. Çünkü yapacağımız sistemde hazır olan fabrikamız yeterli olmayacak.  Az önce belirttiğim gibi yurt dışında bayilik almak için arayanlar var. Gurbette olan vatandaşlarımız özbağ gazozunu göründe çok duygulandıklarını belirttiler. Sonuçta Kırşehir’imizin firmasıdır. önceki yıllarda yurt dışı seyahatimde petlas lastik fabrikasının bayiliğini görünce çok duygulandım. Kırşehir’in bağbaşı mahallesinde büyüdüm. Fakir bir aile çocuğuyduk. Zamanında bu Özbağ gazozunun bir şişesini alamıyorduk. Ama şimdi fabrikasını aldık Allah’a çok şükür. Her ne olursa olsun azimli olmak çok önemli azimli olunca rabbim her şeyi nasip ediyor. Şuan üretim hacmimiz az ama ilerleyen zamanlarda bu hacmi daha da arttıracağız. Şuan ki durumda fazlasıyla üretim yapılıyor fabrikamız 24 saate kadar çalışabilir makinalarımız ona uygun ama çok seri üretime geçtiğimizde sayı daha da artacak. Özbağ gazozunun eski şişesi var bilindiği üzere insanlar geldiğinde hep onu soruyorlar bizde ona geçmeyi düşünüyoruz. Normalde hep yeniye gidilir ama bende o özele mi gidermek için eski şişesine gere döneceğim.”

Haber Serhat Erdoğan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN