İŞTE PROJE İŞTE VİZYON

29 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
51379 defa okundu.
İŞTE PROJE İŞTE VİZYON

EKİCİOĞLU: 31 MART SEÇİMLERİ İLİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN!

PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN SEÇİMLER ÖNCESİ BİR AÇIKLAMA YAPAN CHP KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELAHATTİN EKİCİOĞLU SEÇİMLERİN TÜM KIRŞEHİR’E VE TÜRKİYE’YE HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ.

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu artık karar gününün 31 Mart olduğunu belirterek Kırşehirli hemşerilerimizin ve Kırşehir’in geleceğinin Pazar günü şekilleneceğini ifade etti.

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu aday gösterildiği günden beri Kırşehir’i karış karış gezerek tüm halkla, STK’larla, odalarla, sendika ve derneklerle iletişim kurduklarını ifade ederek Kırşehir için hazırladıkları 70 ayrı projeyi kamuoyuyla paylaştıklarını söyledi.

Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu halkla birlikte halk için politikalar üreteceklerinin altını çizerek katılımcı belediyecilik anlayışı ile halkın sorunlarını öğrenip, görüşlerini aldıklarını ve bu doğrultuda da halk için çalışacaklarını yineledi.

“Biz topluma, Kırşehir halkına hesap vermeye talibiz!” diyen Ekicioğlu Kırşehir’in kalkınması ve gelişmesi için projelerini,n takdirinin da artık Kırşehir halkında olduğunu ifade etti. Ekicioğlu, hazırladıkları projelerin bazılarını şu şekilde hatırlattı:

KIRŞEHİR BİLİŞİM VE İNOVASYON MERKEZİ

Kırşehir’i, teknoloji alanında yaratıcı fikirlerin desteklenerek, katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürüldüğü bir yer haline getirecek olan “Bilişim ve İnovasyon Merkezi ” projesini gerçekleştireceğiz. Ticaret ve Sanayi Odası, Üniversite ve Organize sanayi ile entegre çalışacak olan bu merkez Kırşehir’i bilim , sanayi ve üretimde önemli yerlere getirecek ve büyük bir istihdam kaynağı olacaktır

KIRŞEHİR HALK SÜT

Temel tüketim maddemiz sütün toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planladığımız Halk Süt projesini hayata geçireceğiz.Kuracağımız kooperatifimiz ile Kırşehirli çiftçimizin ürettiği doğal, sağlıklı ve ekonomik sütü; pastörize, yağı alınmamış ve katkısız olarak yenilenen halk ekmek büfelerimizde hemşerilerimiz ile buluşturacağız.

‘CEPTE HİZMET’ VE ‘BENİM BELEDİYEM’ MOBİL UYGULAMALARI

‘Cepte Hizmet’ ve ‘Benim Belediyem’ mobil uygulamaları ile hemşerilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceğiz. Belediyenin çalışma ve aktivite haberleri, duyurular, meclis kararları, adres bilgi sistemi, talep ve istekler, borç sorgulama, cenaze ilanları, nöbetçi eczaneler, ulaşım, su, imar, şehir rehberi vb. hizmetlerine kolayca ulaşacak , karşılaştığınız problemlerin fotoğrafını çekip gönderecek sonucunu buradan takip edebileceksiniz.

KILIÇÖZÜ SANAYİ SİTESİ SOSYAL TESİS, ALTYAPI, YOL, KALDIRIM VE GENİŞLEME PROJELERİ

Sanayimizin en büyük sorunlarından olan yemek, market ve konaklama problemlerine çözüm getirecek sosyal tesis projemizi hayata geçireceğiz. Bünyesinde esnaf lokantası, market ve konaklama birimlerinin bulunacağı tesiste sanayi esnafımız ve çalışan

kardeşlerimiz; yemeklerini yiyebilecekler , yemek yapacaklarsa alışverişlerini yapabilecekler, sanayimize gelen misafirlerimiz de odalarımızda konaklayabilecekler.Sanayimizle ile ilgili yol, kaldırım ve altyapı çalışması ve yıllardır devam eden işyeri yetersizliğine son verecek yeni işyerleri de yapacağız.

KIRŞEHİR ORGANİZE HAYVANCILIK KAMPÜSÜ

Şehrimizin en önemli ekonomik kaynaklarından biri olan büyükbaş hayvancılığı desteklemek ve geliştirmek amacıyla Organize Hayvancılık Kampüsü projesini hayata geçireceğiz. Kuracağımız kooperatif aracılığıyla kiralanarak hemşerilerimize hizmet verecek olan kampüs içeresinde idari bina, 24 saat ücretsiz veteriner hizmeti, tiraj merkezi, lokal ve toplantı salonları, 24 saat güvenlik, kamera sistemi ve wifi hizmeti sağlayacağız.

ENGELLİ DAYANIŞMA MERKEZİ

Engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak ve sorunlarına daha kolay ve hızlı çözüm bulabilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla ‘KIRŞEHİR ENGELLİ DAYANIŞMA MERKEZİ’ kuracağız.Engelli ve engelsiz bütün hemşerilerimize hizmet verecek olan tesiste kafeterya hizmeti yanında eğitim, danışmanlık, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyen, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleride vereceğiz.

BENİM ŞEHRİM BENİM FİKRİM / KATILIMCI BÜTÇE PROJESİ

Düzenleyeceğimiz anketlerle belediye gelirlerinin ne şekilde harcanacağına siz karar vereceksiniz. Anketin içeriği belediyenin görev ve sorumlulukları kapsamında hazırlanacak olup anketin sonunda sizlerin görüşlerine de yer verilerek belediyenin parasının nerelere harcanacağını sizler belirleyeceksiniz. Kırşehir’i birlikte yöneteceğiz.

ANKARA-KAYSERİ ASFALTI YOL ÜZERİ YÖRESEL ÜRÜN VE EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SATIŞ KOOPERATİFİ

Ankara – Kayseri yolu üzerinde olan şehrimizin en büyük problemlerinden biri olan; ana yoldan faydalanamaması, bu projemizle son bulacaktır. El emeği ürünleri atölyesi ile kadınlarımıza iş ve istihdam yaratacak, üretilen bu ürünlerin yanında Kırşehir’imize özgü olan; onyx, ceviz, pekmez vb ürünlerin satışı, market ve ticari birimler yapacak, şehrimize hem istihdam hem de önemli bir gelir sağlayacağız.

MESİRE VE REKREASYON ALANLARI PROJELERİ

Toplumun çeşitli dinlenme, eğlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılamak, şehrin güzelliğine katkı sağlamak ve turistik hareketlere imkan vermek maksadıyla, gerekli yapı, tesis ve donatılarla kullanıma ayrılan, halkın günübirlik ihtiyaçlarını karşılayan, rekreasyonel ve estetik kaynak değerlerine sahip; yeni otogar ile güzler parkı arası mesire ve rekreasyon alanları yapacağız.

KIRŞEHİR BİLGİ VE KOORDİNASYON MERKEZİ

Hemşerilerimizin belediyeye gelmeden bilgi alabilecekleri, taleplerini iletebilecekleri ve sorunlarını hızlı bir şekilde çözebilecekleri ‘KIRŞEHİR BİLGİ VE KOORDİNASYON MERKEZLERİ’ kuracağız.

TARIMSAL ÜRÜNLER KOOPERATİFİ

Tarıma elverişli belediye ve hazine arazilerinde sağlıklı, doğal ve ucuz gıda elde etmek amacıyla hemşerilerimizle birlikte kendi topraklarımızda tarım yapacağız. Kooperatifimiz bünyesinde ürettiğimiz bu tarımsal ürünlerin bir bölümünü ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştıracak, diğer bölümünü de sosyal marketimizde satarak belediyemize gelir ve öğrencilerimize burs sağlayacağız. Uygulayacağımız bu kooperatifçilik projelerinin şehrimizde üretim ve istihdama da çok önemli katkıları olacak.

SPOR SALONU

Kırşehir’de yapısal ve ekonomik ömrünü doldurmuş Aşıkpaşa Spor Salonu’nun bulunduğu alana, modern, yeni nesil ve çok amaçlı bir kapalı spor salonu yapacağız.

JEOTERMAL SERACILIK

Jeotermal sıcak su ile ısıtılan çiçek ve sebze seraları yatırımları ile Kırşehir halkının ekonomik seviyesinin gelişmesini ve bölgedeki doğal kaynakların en iyi şekilde kullanılmasını sağlayacağız. Jeotermal Seracılık; Kırşehir’in işsizlik ve istihdam problemine önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehrimizin ihtiyacı olan bitkileri kendimiz yetiştirecek, diğer şehirlere de satacağız. Kuracağımız işbirlikleri ile geleneksel tarım ürünlerinden elde ettiğimiz gelirden çok daha fazla gelir elde edebileceğimiz bir yatırım yapacağız.

YENİ KENT MEYDANI GENÇLİK VE ÇOCUK KAMPÜSÜ

Stadyumun yeni yerine taşınmasından hemen sonra, mevcut yerleşke üzerine yapılacak; Yeni Kent Meydanı Gençlik ve Çocuk Kampüsü; doğaya, çevreye, çocuklara dolayısıyla gelecek nesillere yönelik olacak. Geleceğimizin mirasçısı çocuklarımıza kendi ölçeklerinde eğlenerek öğrenme deneyimi yaşatacağız. Çevreci dönüştürülebilir kaynakların kullanılacağı ve birçok ağaç ve yer örtücünün dikilerek ekosistemi koruyan iyileştiren ve geliştiren bir kampüs yapacağız. Aynı zamanda altında 1000 araç kapasiteli kapalı otoparkı ile Kırşehir’in trafik ve otopark sorununu kökünden çözeceğiz. Yeni kent meydanı içerisinde bulunan spor salonu, gündüz bakımevi, kent belleği müzesi, yöresel yemek ve gastronomi merkezi, oyun parkları, yapay gölet, spor sahaları, kafeler sokağı ,amfi tiyatro, fitness alanları, belediye ürünleri satış sokağı, emek sokağı, ticari birimler ve dinlenme alanları ile Kırşehirliler için keyifli vakit geçirilecek bir merkez, Kırşehir’e gelen turistler için de gezip görmeden geçemeyecekleri bir odak noktası yapacağız.

KILIÇLI KÖPRÜSÜ BULVARI YOL VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Şehrimizin anayol girişlerinden olan Kılıçlı Köprüsü bulvarının ve sanayi yolumuzun yol, kaldırım ve çevre düzenlemesini yapacağız.

YÖRESEL YEMEK VE GASTRONOMİ MERKEZİ

Sürdürülebilir turizmde hatırı sayılır bir yere sahip olan Gastronomi, yerel halkın turizm çalışmalarına katılımını mümkün kılar. Bu durum istihdamın artmasına ve bölgesel ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Bu

bağlamda kültürel mirasın kaynağı olan yöresel yiyeceklerin, sürdürülebilir turizm amaçlı kullanılması ve bölgeye sunduğu katkıyı ortaya koymaktır. Kırşehir Yöresel Yemek ve Gastronomi Merkezi; Kırşehir mutfak kültürünü canlı tutmak ve bu kültürü gelenekten geleceğe taşıma amacını güdecek. Kırşehir’e gelen yerli ve yabancı misafirler Kırşehir’in zengin mutfak kültürünü tanıma fırsatı bulurken, bu lezzetleri hem tadabiliyor hem de tüm bu lezzetlerle ilgili ilk ağızdan bilgi sahibi olabilecek. Bu merkezin diğer mekanlardan ayıran en önemli özelliği gurme bir restoran olmasının yanı sıra bir eğitim merkezi olması… Sadece restorandan oluşmayan bu merkez, aynı zamanda; Kırşehir’in eşsiz gastronomisini uygulamaya geçirebilecek aşçılar da yetiştirmeyi hedefleyecek. Kırşehir mutfağındaki sayısız kazan yemeğini özgün ve modern sunumlarla ortaya çıkarmak ve yerli ve yabancı misafirlere Kırşehir yemek kültürünü layığı ile yansıtabilecek şekilde hizmet vermeyi amaçlayacak.

KENT BELLEĞİ MÜZESİ

Kent müzeleri temelde bir kentin yaşam serüvenini, tarihsel ve kültürel birikimini her yaş diliminden insanla paylaşan, baktığını gören kuşaklar yetiştirmek için oluşturulan bir eğitim ortamıdır. Kültürel kimliğimizi dünden bugüne, bugünden de yarına taşıma görevi üstlenen bir eğitim işlevini yerine getirir. Kırşehir’i geçmişten günümüze Kırşehirlilere ve dışarıdan gelen ziyaretçilere anlatan bir kent hafızası merkezi kuracağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez.’

ŞEFFAF BELEDİYE

Belediyeyi devraldığımız ilk günden itibaren, şehir merkezinde yaptıracağımız elektronik ilan panolarında belediyemizin gelir ve giderlerini anlık olarak izleyebileceksiniz. Harcanan her kuruşun hemşerilerimiz tarafından sorgulanmasını ve denetlenmesini istiyoruz. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile Kırşehir’i birlikte yöneteceğiz.

MAHALLE KÜLTÜR EVİ

Mahallelerde hemşericilik bilincinin ve kentlileşmenin gelişimine yönelik faaliyetlerde bulunmak, kadınlara yönelik hizmetler gerçekleştirmek ve mahallelerimizin en büyük problemlerinden olan cenaze, nişan, düğün vb. faaliyetlerini yapabilecekleri konforlu mekanlar yaratmak amacıyla ‘Mahalle Kültür Evleri’ yapacağız. Ahşap-Seramik Boyama, Kurdele Nakış, El Emeği atölyeleri, sağlık ve eğitim seminerlerinin de verildiği Mahalle Evleri’nde kadınlar üretecek

KIRŞEHİR GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Okul öncesi yaştaki çocuklarımıza uzman kişi ve öğretmenlerle hizmet vereceğiz. Çocuklarımızın kültür-sanat alanında ve bilimsel konularda bilinçlenmelerine katkıda bulunacak, kurduğumuz işbirlikleri ile etkinlikler düzenleyeceğiz. Anneleri işe giden çocuklar için de Kırşehir’de önemli bir eksikliği giderecek olan Kırşehir Gündüz Bakımevi; oyun odaları, etkinlik odaları, uyku odaları, çok amaçlı salon ve yemek salonu gibi birimlerden oluşacak olup çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe

hazırlayacak. Sadece bugünümüz için değil, geleceğimiz için de çalışacağız.

ENGELSİZ TAKSİ

Engelli vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat ihtiyaçlarına hizmet verecek olan özel donanımlı ücretsiz taksi projesini hayata geçireceğiz.

SOSYAL KART

Belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine sosyal kart vereceğiz.

Bu kart ile Kırşehir esnafımızdan dilediği gibi ihtiyaçlarını alabilecekler.

Kart sahipleri kapılara bırakılan kolilerle değil, Kırşehir’de özgürce alışveriş yaparak yardımlarını alacaklar.

ATALIK TOHUM VE AR-GE MERKEZİ DAĞITIM NOKTASI

Kuracağımız Atalık Tohum Merkezimiz hem bitkisel zenginliğimizin belirlenmesine, hem geçmişten günümüze aktarılan bu genetik mirasın gelecek nesillere aktarılmasına yönelik önemli çalışmalar yapacak.

Merkezimizde koruma altına alınacak olan yerel tohumlarımız teknik personelimiz tarafından kontrollü olarak çoğaltılarak hem genetik mirasımızın bozulmadan devamı sağlanacak hem de halkımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Ayrıca genetik saflığı onaylanan tohumlarımız Kırşehir’de kuracak olduğumuz soğuk hava deposu bünyesinde hazırlanacak olan bir Tohum Bankasında yıllarca saklanacak.

Vatandaşlarımız, tohum merkezimizden ücretsiz tohum temin edebileceği gibi elindeki yerel tohumları da bağışlayarak merkezimizin büyümesine ve güçlenmesine katkı sağlayabilecektir.

ARICILIK

Kırşehir’de tarımsal verimliliğin arttırılması, kadınların üretim sürecine katılımlarını ve hane gelirine katkılarının geliştirilmesi amacıyla arıcılık eğitimi, boş kovan ve arıcılık malzemeleri destekleri vereceğiz.

Üretim yapan insanlarımızın artması, kaliteli yüksek getirili üretim yapabilmesi ve yerelde kalkınmayı sağlamak için üretimi her alanda destekleyeceğiz.

AHİ KOOPERATİFİ

Ahi Kooperatifi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını uygun koşullarda elde etmesini sağlamak amacıyla kurulan maddi ve manevi dayanışma aracı olacaktır.

Hem halkımızın hem de şehrimizin üretim ve dayanışma yoluyla önemli gelirler elde etmesine katkı sağlayacaktır.

KADIN DOSTU KENT

Kadınların sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlere, istihdam olanaklarına, kaliteli, kapsamlı kentsel hizmetlere (ulaşım, konut, güvenlik, vb), şiddete maruz kaldıkları takdirde haklarını güvence altına alacak mekanizmalara erişimini ve yerel yönetimlerin planlama ve karar alma süreçlerine katılımını sağlayarak erkekler ile birlikte kentsel yaşamın tüm alanlarında eşit bir biçimde yer almasını destekleyen kadın dostu kent projesini hayata geçireceğiz.

AÇIK HAVA SİNEMASI

Belediyemizin hazırlayacağı alanda nostaljik bir ortam oluşturularak eski günlerdeki gibi açık hava sineması etkinlikleri düzenleyeceğiz.

MAHALLE KONSEYİ

Mahalle sakinlerinin kent yönetimine aktif katılımlarını sağlamak için, kentli olma ve kentlilik bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmaları gerçekleştireceğimiz Mahalle Konseyleri, mahallenin eksik ve sorunlarını tartışarak, çözüm yolları üretecek.

Her fırsatta dile getirdiğimiz ‘birlikte yöneteceğiz’ söyleminden yola çıkarak hayata geçirilecek olan Mahalle Konseyleri; mahalle ölçeğinde bir araya gelen konsey üyeleriyle öncelikleri belirlemek, mahalle halkıyla birlikte eylem planları hazırlamak, çocukların, gençlerin, kadınların ve engellilerin aktif katılımlarını sağlamak, kentli olma ve kentlilik bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmaları gerçekleştirecek.

Mahalle Konseyleri’nde, halkın belediye hizmetlerine aktif katılımının sağlanmasını amaçlayacağız.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE YAZ KAMPI

Kırşehir’imizin başarılı öğrencilerini şehir içi, şehir dışı ve yurtdışı gezileriyle ödüllendireceğiz.

Bu uygulama ile bütün öğrencileri başarılı olmaya teşvik edeceğiz.

Kırşehir’in eğitimde marka şehir olarak devam etmesi için birçok çalışma yapacağız.

BELEDİYE GAZETESİ

Şeffaflığın ve katılımcılığın vurgulanacağı Belediye Gazetesi ile belediyemizin tüm aktiviteleri haftalık veya aylık olacak şekilde halkımızın takdirine sunulacaktır.

Bu gazeteyi, internet sitesi veya diğer online belediye uygulamalarını kullanamayan vatandaşlarımızı düşünerek projelendireceğiz.

BELEDİYE RADYOSU

Kent haberlerini ve belediyenin tüm faaliyetlerini tarafsız bir anlatım ile halkımıza sunacaktır.

Belediyemizin hizmetlerini vatandaşlarımıza duyurmak ve halkımızla kaliteli müzik paylaşmak için farklı çizgisiyle şehrimize ayrı bir renk katacaktır.

Aynı zamanda vefat ve diğer anonsları da radyomuz vasıtasıyla halkımıza duyuracağız.

Burası bir radyo olmanın yanı sıra şehrimizin değerli sesleri için de kayıt stüdyosu olarak kullanılacak. Ayrıca şehrimizin tanıtımı için de aktif rol oynayacak

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN