İsrail ürünleri için boykot sırası marketlerde

25 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6106 defa okundu.
İsrail ürünleri için boykot sırası marketlerde

Kırşehirliler, ilimizde bulunan market ve alışveriş merkezlerinin ortak karar alarak İsrail mallarını satmamalarını istediler.

İsrail ürünleri için boykot sırası marketlerdeKırşehir’de bulunan market ve alışveriş merkezi sahiplerine seslenen vatandaşlar, “İşyerlerinizde İsrail Malı satmama kararı alın” dediler.

İSRAİL’İN Gazze’de neden olduğu insanlık dışı katliam sonrasında ülke genelinde başlatılan İsrail ürünlerini satın almama kararına, Kırşehir’deki süpermarket ve alış-veriş merkezlerinin de uymalarını isteyen vatandaşlar, “Haydi marketler, sıra sizde! İsrail malları satmayın.

Bu uygulamayı bir hafta sürdürün, bakın İsrail nasıl hizaya gelecek” dediler.

Edindiğimiz bilgiye göre, Türkiye’de İsrail mallarına yönelik başlatılan kampanya hızla büyürken, İsrail’de kendi ülkesindeki marketlerde Türk Malları’nı boykot etmeye başladı.

İsrail’in en büyük süpermarketleri birbiri ardına Türk Malları’na karşı boykot başlattı.

Rami Levi ve Blue Square, Türk Firmaları’nın ürünlerini raflarından kaldıracaklarını, ancak Türkiye’de üretilen ama kendi markalarını taşıyan ürünleri, stokları bitene kadar satmayı sürdüreceklerini de bildirdi.

İsrail’in Kanal 10 Televizyonu, süpermarket zincirlerinin bu kararının Türkiye için yaklaşık 93 milyon dolar dolayında kayıp anlamına geleceğini öne sürdü.

Brand For You’nun CEO’su Rafi Sheffer de Türkiye’deki üreticilerle bağlarını kesmeleri konusunda henüz bir karar almadıklarını söyledi.

İsrail’deki en büyük süpermarket zinciri SuperSol’un de boykot uygulamasına katılması da bekleniyor. Şirket, Türk Malları’nın çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsrail’e düşman bir ülkenin mallarını satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti Türkiye’de ise İsrail Malı satmayacak haysiyetli Türk Marketler aranıyor.

Kırşehirliler, ilimizde bulunan market ve alışveriş merkezlerinin ortak karar alarak İsrail Malları’nı satmamalarını istediler.

Vatandaşlar, “İsrail’in Filistin topraklarındaki katliamı insanlık dışı boyuta ulaştı. Sivillere ve çocuklara yönelik saldırılara dünya seyirci kalıyor.

Müslüman ülke olarak İsrail’e karşı yaptırım uygulamalıyız.

Marketlerimiz ve alışveriş merkezlerimiz, işyerlerinde İsrail malı satmama kararı almalıdır.

Hatta İsrail Malları’nı ve Coca Cola’yı almayacak belediye arıyoruz.

İstanbul’da 3 belediye başkanı, Coca Cola başta olmak üzere İsrail Malları’nı almayacaklarını bizzat açıkladılar, tüm Türkiye alkışladı.

Kırşehir’de de alacağımız kararlarla İsrail’i protesto etmeliyiz” dediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN