İsmail Altunsaray Söyledi Türkiye Ağladı

29 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
579 defa okundu.
İsmail Altunsaray Söyledi Türkiye Ağladı

18788473_1486708494684325_633463503_n

Pazartesi sabahı Fox Tv Türkiye Ekranlarında Yayınlanan  ” İsmail Kücükkaya İle Çalar Saat” Programında  Bir Türkü Bölümü Hazırlandı.

Pazar günü “Savaşçı” dizisinde yayınlanan sözü İsmail Büyükerol’a, müziği Kamil Abalıoğlu’na ait olan “Asker Kınası” adlı bozlağımızı da İsmail Altunsaray’ın sesi ve sazından Bozlak türküleri üzerine  sohbet edildi. Türkiye’nin sevilen FOX TV ekranlarında adeta tüm Türk izleyicilerini ekrana kilitlenerek söylediği uzun hava türküsü ile göz yaşları sel oldu. Pazartesi sabahı saat 07.15’te Fox Tv Türkiye ekranlarında yayınlanan  ” İsmail Kücükkaya ile Çalar Saat” programında İsmail Küçükkaya’nın  hazırlayıp sunduğu Çalar saat Programına konuk olan hemşerimiz Bozlağın temsilcisi İsmail Altunsaray söylediği Türkülerle Kırşehir’i Neşet Ertaşı bir kez daha anlatarak söylediği bozlakla da Tüm Türkiye’yi göz yaşlarına boğarak Fox tv reyting rekorları kırdı. Pazar günleri Fox Tv de yayınlanan Savaşcı dizisinde şehit olan bir askerin naaş’ı sırasında Asker Kınası adlı bozlağı seslendirerek Türkiye’yi gözyaşlarına boğdu. Fox Tv ekranlarında İsmail Küçükkaya ile Kırşehiri ve Neşet Ertaşı bolca konuşma fırsatını veren İsmail Altunsaray Kırşehir’in seçme Neşet Ertaş türkülerini söyleyerek tüm Türkiyeyi duygulu anlar yaşattı.

Dün gece yavrumu rüyamda gördüm
Yün çorap istedi o sabah ördüm
Zarfa Şırnak yazıp postaya verdim
Askerin anası erinmezimiş

Yanası yanası ciğer yanası
Yansa da ağlamaz şehit anası
Ananın yaktığı asker kınası
Kıyamete kadar silinmezmiş

Zamanı tez geçti üç ay kalmıştı
Kuşkunun yerini umut almıştı
Cansız hayalim diye resim salmıştı
Belkide gidipte gelinmezmiş

Soğukmuş oralar her taraf karmış
Dağlar amansızmış,yolları darmış
Bastığı yerde de bir mayın varmış
Toprağa basarken bilinmezmiş

Nöbete giderken gününü saymış
Az değil uz değil tam ondört aymış
O gece görmedik bir yıldız kaymış
Yıldız sahibine görünmezmiş

Al kanları beyaz kara dökülmüş
Kol kopmuş yavrumun topuk sökülmüş
Duydum ki ciğerim ölürken gülmüş
Halbuki ölürken gülünmezmiş

HABER: ELİF GÜRLER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On