İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlülere Destek

22 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
298 defa okundu.
İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlülere Destek

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik desteklerini sürdürüyor

İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlülere Destek

Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, istihdam edilebilirliklerini artırmaya, Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artıcı destek teknolojilerine, işe yerleştirilmelerine yardım eden İŞKUR, 13 büyük projeyle Engelli ve Eski Hükümlüleri desteklemeye devam ediyor.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi ÜNAL yaptığı açıklamada “Temel görevlerimizden bir tanesi Engelli ve Eski hükümlülerin istihdam edilebilirliklerini artırıp, kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak. Bu çerçevede Engelli ve Eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, İlimizin çeşitli yerlerinde ikamet eden Engelli ve Eski hükümlü 13 vatandaşımıza toplamda 500.000 TL destek sağlamış bulunmaktayız. Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımız bu destekten yararlanabilmeleri için girişimcilik sertifikası almaları gerekmektedir. İlimizde sadece bu yıl içerisinde 80 Engelli ve Eski Hükümlüye bu desteklerden yararlanabilmeleri için girişimcilik sertifikası vermiş bulunmaktayız. Sadece girişimcilik sertifikası alıp birkaç belge dolduran vatandaşlarımıza verdiğimiz destek gerçekten İŞKUR’un en önemli faaliyetlerinden bir tanesidir. Engelli ve Eski Hükümlü tanıdığı olan kişilerin destek için bu durumdaki vatandaşlarımızı İŞKUR’a yönlendirmeleri çok önemli: Bu durumdaki vatandaşlarımızı İŞKUR’a yönlendirdiğiniz takdirde biz elimizden gelen bütün desteği vatandaşlarımıza vermek için samimiyetle çaba sarf edeceğimizden emin olabilirsiniz. ” dedi.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi Ünal sözlerini proje başvurularının 8 Haziran 2018’e kadar devam ettiğini belirtti.

(40 Arena Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN