İŞKUR TEŞVİKLERİ DEVAM EDECEK

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.
İŞKUR TEŞVİKLERİ DEVAM EDECEK

TBMM’sine Torba Yasa Halinde Sunulmuş Olan Teşvik Paketleri İle 2018 Yılında da İstihdamın Artırılması Hedefleniyor.

İŞKUR TEŞVİKLERİ DEVAM EDECEK

Çalışma ve iş kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, 2018 yılında İŞKUR desteklerine ilişkin yeni bilgilendirmelerde bulundu.

Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, 2018 yılında İŞKUR desteklerinin devam edeceğini açıkladı.
Metin Ülgen Kaya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “2018 yılında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak bir takım teşvik paketlerimiz gündemde. Şuanda meclisimizde Torba Yasa halinde sunulmuş bulunmaktadır. Bu sayede istihdamın artırılması hedeflenmektedir. Bu paket ile bizim beklentilerimiz arasında iş başı eğitim programında ay olarak imalat ve bilişim sektöründe bir farklılaşma ile 3 aydan 6 aya çıkan bir çalışma yapılmasıdır. Yine kadın istihdamı, engelli ve eski hükümlüler ile dezavantajlı grupların istihdamını teşvik amaçlı olmasıdır. 17 Ocak itibarı ile Kırşehir’de İl istihdam Kurulu Toplantımızı Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk başkanlığında yaptık. Neticesinde de Kırşehir ilimizde istihdamı artırmak ve katkı sunma noktasında önemli detaylara değinilerek istişarelerde bulunduk. İnşallah yapılacak teşviklerle Kırşehir’de işsizliğin ortadan kaldırılacağına ve sanayici-işveren ve işçi arasında buluşmaların gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum.

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI İÇİN İLANA ÇIKIYORUZ.


2018 yılı içerisinde mesleki kursların devam edeceğini ifade eden Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Kaya, bu kurslar kapsamında kursiyerlere cep harçlığı da vermeye devam edeceklerini kaydetti. Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Katılımların artması ve mesleki eğitimlerin gerçekleştirilmesi konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Kursiyerlerimiz hem meslek öğrenecekler hem de verdiğimiz cep harçlıkları ile sıkıntı aşamayacaklardır. Kurslar çerçevesinde, tarım, sanayi, imalat sektörüne yönelik kurslar, bilişime yönelik kurslar şeklinde devam edecektir. Bu rakamlarımız 2018 yılında da artarak devam edecektir. Ancak kurslardaki en büyük başarımız bayan katılımcılarımızın fazla olması geçtiğimiz yıl bizlerin yüzünü güldürdü. İnşallah 2018 yılı içerisinde de yine kadın katılımcılarımızın fazla olmasını temenni ediyoruz. Mesleki eğitim kursları için ilana çıkıyoruz. Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Sanayi Ticaret Odaları, Esnaf Odaları, Ahi Evran Üniversitesi ile ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz ve vatandaşlara ilan ve reklam panolarımızla olsun, internet üzerinden olsun bu kurslarla ilgili detaylı bilgiler aktarıyoruz.”

 

Haber Merkezi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN