İsa Şahin CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Oldu

2 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
912 defa okundu.
İsa Şahin CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Oldu

DSC_3096Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Merkez İlçe Başkan Adayı İsa Şahin dün Cumhuriyet Halk Partisi Binasında adaylık konuşması yaptı.

 

Adaylık konuşmasını yapan Şahin konuşmasında ;”Çok değerli Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarım, omuzdaşlarım, ablalarım, ağabeylerim, kardeşlerim, çok değerli basın emekçileri, bizi kırmayıp bugün burada bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkürlerimi dile getirerek konuşmama başlamak istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi, Anadolu halkının onurlu var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkı ve özgürlük sevdasıdır.

Cumhuriyet Halk Partili olmak demek, halkımızı yoksulluktan kurtarmak için, başı dik, sırtı pek bir ülke olma yolunda, kendini adamak, siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim demektir.

Cumhuriyet Halk Partili olmak demek; devrimci olmak, değişime cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir.

Cumhuriyet Halk Partili olmak demek; kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, çağ değiştirmiş, devrim yapmış bir liderin tarihine sahip çıkmak demektir.

Bugün, seçmenin mesajını doğru okuyup radikal ve evrensel değişimlere gitmek yerine; kısır çekişmelerle zaman öldürmeye, her geçen gün kendimize duyulan güveni daha da yitirmeye devam ediyoruz.Cumhuriyet Halk Partisi’nin içine sürüklendiği zorluktan çıkabilmesinin, ancak ve ancak, partinin ve cumhuriyetin değerlerine gönül vermiş genç, idealist ve halkta karşılığını bulan kadın ve erkek isimlerin önünün açılmasıyla mümkün olacağını görmüyoruz. Hala ısrarla yeniliğe, gelişime ve evrensel değerlere uzak, yorgun, yıpranmış, halk içinde güvenilirlik ve saygınlığını yitirmiş bir yapıda ve aynı isimlerle devam etme arzusu hiç de anlaşılabilir değil.

İnsanlarımızın örgütümüze ve yöneticilere olan inançları oldukça zayıflamış; küskünlükler, ayrılıklar ve guruplaşmalar had safhaya çıkmış durumda.”ifade etti.

Adaylık konuşmasına devam eden Şahin;”Ülke yangın yerine dönüşmüşken, toplumsal barışımız ve kardeşliğimiz tehlike altında iken, yoksulluk, yolsuzluk ve öz-değerlerimize ihanetler almış başını giderken,  bizlerin hala küçük hesap ve oyunlar içinde hareket etmemiz, en başta örgütümüze daha sonrada ailemiz, çocuklarımız ve kısacası insanlarımıza zarar vermektedir.

Örgütün görevi türlü bahaneler üretmek değil, halkın tercihleri doğrultusunda çözüm üretmektir. Bunu yapacak kapasiteye, enerjiye, ideale ve inanca sahip olduğumu düşünerek adayım.

Şişmiş, hantallaşmış, gericileşmiş düzeni değiştirme heyecanını, arzusunu ancak ve ancak devrimci ruhu dirilterek gerçekleştirebiliriz.Cumhuriyet Halk Partisi, yorgun bir parti değildir. Rehberi bilimsel düşüncedir ve bundan taviz vermeyeceğini herkese yiğitçe göstermelidir. Cumhuriyet devrimlerinin simgesi altı oktan utanmaya son verilmeli; yobazlığa, kapitalizme ve dayanakları emperyalizme meydan okunmalıdır.Partimiz kendini silikleştiren “bekle-gör politikalarını” terk etmeli, öncü parti kimliğine geri dönmelidir.Bunu da ancak ve ancak cumhuriyeti halkla buluşturarak, halkı iktidar yaparak gerçekleştirebilir. Bir kişi ya da bir grup için lobi değil, insanlığın tamamı için mücadele vermeyi hedefleyen bir politik yapı kurulmalıdır.Örgütlü bir birlik içinde, farklılıklar ve tartışmaların zenginlik olduğunu kabullenmiş yönetimleri ve insanları iş başına getirmeliyiz.Artık teorisi ve pratiğiyle yeni bir türkü söyleme zamanıdır.Koca Nazım’ın dediği gibi: “Bırakın peşimizi kendi yüreğinin kabuğunda yaşayanlar.”Bugün Türkiye’de her politik sorun etnik kimlik üzerinden konuşuluyor. İşte bu da particiliğin en büyüğü haline geliyor. Ülkede tarım yok edildi konuşamadık! Kamu işletmeleri satıldı konuşamadık!İş cinayetleri çığ gibi arttı, sendikalar bitirildi, sosyal güveceler yok edildi konuşamadık! “ şeklinde devam etti.

CHP Kırşehir Merkez İlçe Başkan Adayı İsa Şahin,Bugün TÜRKİYE’nin en büyük yayın organlarından biri olan, Cumhuriyet Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni Can Dündar gazetede manşet atmak yerine üç gündür hapishane günlüklerini bize mektup olarak yolluyor, susuyoruz!Ülkemiz orta doğu bataklığın da kirli bir savaşa   sürükleniyor susuyoruz.Tüm insani değerlerimiz kapitalist pazara düşürülüp satılan bir meta haline getirildi sesimizi çıkarmıyoruz! Sade ve sadece etnik kimlik siyaseti üzerinden tartışma yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.İşte bu yüzdendir ki bize yeniden devrimci bir heyecan gerekiyor. İşte tam da bu yüzden, bu heyecan ve idealistlik bende var olduğu için adayım.

Ve insanlara bu heyecanı yeniden kazandıracağımı düşündüğüm için adayım.

Önce inanmalıyız. Başarmanın yarısı inanmaktır. Hepiniz biliyorsunuz, ben de buna inananların, bize inananların olduğunu biliyorum. Bu yüzden önce kendi ailem, çocuklarım ve arkadaşlarımla birlikte, bu insanları partimize kazandıracağımıza inanıyorum. Gün, partimizin hak ettiği yerin iktidar olduğunu ve halkın yanında olduğumuzu gösterme günüdür. Bunun oturarak değil, çok çalışarak olacağını ve bu çalışma azminin ben de ve yönetimde benimle birlikte yürüyecek yoldaşlarımda olduğunu bildiğim için adayım. Bunun için sadece bir dönem herkesin de bize inanmasını, güvenmesini istiyorum.

Bunu başaramazsak, özeleştirimizi yapıp tüm arkadaşlarımla birlikte görevi bırakacağımıza huzurunuzda söz veriyorum diyerek adaylığını açıkladı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN