İş Veren Gelen Zammı Makul Buldu

15 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
69 defa okundu.
İş Veren Gelen Zammı Makul Buldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 Asgari Ücret ve AGİ zamlarını açıkladı. Geçtiğimiz Aralık ayı haftalarda açıklanan zam oranları 4.ve son komisyon toplantısıyla belli olmuştu. Çalışan ve çalışmayan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren Asgari Geçim İndirimi (AGİ) tablosu ise Resmi Gazete’deki yerini aldı. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Asgari ücret brüt 2.943 net 2.324 TL olarak açıklandı. Yeni asgari ücretin tatmin edici olduğunu söyleyen Kırşehirli İşverenler, herhangi bir istihdam kaybı olmaması adına hükümetin desteklerle işverenin yükünü hafifletmesi gerektiğini söyledi.

Kırşehirli İşverenler, yeni asgari ücret konusuna ilişkin, Yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına hükümetin desteklerle işverenin yükünü hafifletmesi gerektiğini ifade eden iş verenler: “bütün çalışanların yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekilde sürdürmesini sağlamaya yönelik davranılmalı. Bu bağlamda 2020 yılı için önceki yıla göre yüzde 15 oranında bir artışla net 2 bin 324 TL olarak belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor ve hem işverenlerimiz hem de çalışanlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. Böylece 2019 yılsonu için tahmin edilen yüzde 20 civarındaki enflasyon oranının üzerinde bir artış oranı belirlenmiş ve çalışanlarımızın alım gücünde gözlenecek kaybın önüne geçilmiştir. Bu minvalde, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına, hükümetimizin geçmiş senelerde işverene sunmuş olduğu desteklerin 2020 yılında da sürmesini ve böylelikle işverenin yükünün nispeten hafifletilmesini arzuluyoruz” diye konuştu.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On